Raport z Polski Wydarzenia

Nocą wycinał kable telekomunikacyjne. Zatrzymał go patrol SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Gliwicach ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży kabli telekomunikacyjnych odpowiadających za łączność i funkcjonowanie systemu zapowiadania pociągów. Sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. SOK

Do zdarzenia doszło w środę 17 lutego około godz. 2.30, na terenie stacji Zabrze Makoszowy Kopalnia.

– O godzinie 2.45 dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach otrzymał informację od dyżurnej ruchu stacji Zabrze Makoszowy Kopalnia, że o godz. 2.30 nastąpił zanik łączności na centralce pomiędzy posterunkami ruchu.  W celu ustalenia przyczyny zdarzenia w rejon stacji Zabrze Makoszowy Kopalnia niezwłocznie skierowany został patrol SOK – informują funkcjonariusze.

 

Po krótkiej obserwacji na miejscu zdarzenia, mundurowi dostrzegli i zatrzymali mężczyznę wycinającego elementy infrastruktury kolejowej znajdujące się w korycie kablowym. Sprawca miał ze sobą dwa plecaki, nóż kuchenny, latarkę oraz robocze rękawice. Zdążył już wyciąż ok. 50 metrów kabli telekomunikacyjnych.

Ujęty 36-letni mieszkaniec Zabrza został przekazany wraz z dowodami rzeczowymi przybyłym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom z I Komisariatu Policji w Zabrzu, celem przeprowadzenia dalszych czynności w sprawie.

Za zniszczenie urządzeń infrastruktury kolejowej sprawca może podlegać karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dodaj komentarz