Pasażer

Nocą zmieniamy czas! Co z rozkładem jazdy pociągów?

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 marca) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. O godz. 2.00 wskazówki zegarów przesuniemy na 3.00. Jak dzisiejszej nocy będzie wyglądała organizacja ruchu pociągów?

W najbliższy weekend przechodzimy z czasu zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu. Podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy już według czasu letniego. Pociągi dotrą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem – czas przejazdu się nie zmieni.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, ruch na wielu trasach jest ograniczony. Podczas zmiany na trasie kursować będą dwa pociągi PKP Intercity „Karkonosze” relacji Warszawa Wschodnia (odj. 23:24) – Wrocław Główny (przyj. 5:23) i Wrocław Główny (odj. 23:36) – Warszawa Wschodnia (przyj. 6:26).

Na torach w momencie przestawiania zegarów znajdzie się też jeden pociąg Kolei Mazowieckich relacji OstrołękaTłuszcz.

Warto sprawdzić rozkład

Dokładne godziny kursowania pociągów w najbliższy weekend dostępne są m. in. na stronach przewoźników oraz www.portalpasazera.pl.

Jeśli podróż jest konieczna warto sprawdzić rozkład jazdy pociągów.

Zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dn. 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021.

Czas letni będzie obowiązywać do ostatniej niedzieli października.

Dodaj komentarz