Publikacje Firm Wydarzenia

Nowa generacja przetwornic DC/DC pozwala na interoperacyjność kolei

Złożoność systemów zasilania w branży kolejowej polega na mnogości linii wejściowych prądu stałego. Każdy kraj definiuje własne napięcie obwodu wejściowego w zakresie od 12,0V DC do 125V DC. Norma EN50155 określa niektóre możliwe napięcia, w tym minimalne i maksymalne napięcia graniczne. Przy tych parametrach system zaprojektowany do pracy w dowolnym kraju europejskim wymagałby napięcia wejściowego w zakresie od 14,4V do 154V, aby zapewnić interoperacyjność międzypaństwową. Tak szeroki zakres wejściowy wymaga ultra-szerokiego współczynnika napięcia, który przekracza możliwości większości konwerterów DC/DC dostępnych na rynku.

Ulepszenia wydajności półprzewodników w ciągu ostatnich kilku dekad, w połączeniu z nowymi rozwiązaniami przetwornic, pozwoliły firmie Gaia Converter wprowadzić nową generację konwerterów DC/DC, które zapewniają rozwiązania powyższych problemów.

Nowa seria konwerterów Gaia MGRDI została specjalnie zaprojektowana z zakresem napięcia wejściowego 12-160V, aby zachować zgodność z ekstremalnymi wartościami napięcia, umożliwiaąc działanie tego samego konwertera na wszystkich zasilaczach zgodnych z normą EN50155 oraz upraszczając samo zarządzanie konfiguracją. Seria MGRDI została również zaprojektowana ze wzmocnioną izolacją obudowy, aby zapewnić zgodność z nową normą bezpieczeństwa EN62368-1.

Firma Gaia Converter uczestniczyła w głównych programach kolejowych, takich jak TGV dla Alstom, ICE2 dla Siemensa, metro w Lizbonie, a także była obecna w ERTMS (Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym) i TPWS (System ochrony i ostrzegania pociągów) w Wielkiej Brytanii. Aby sprostać wymaganiom kolei, bazując na swoich doświadczeniach, Gaia Converter proponuje typową, modułową budowę układów. Niezależnie od potrzeb systemu zasilania, Gaia Converter ma architekturę modułową wykorzystującą standardowe produkty. Daje to rozwiązanie dla szerokiej gamy zastosowań, od elektroniki pokładowej po zabezpieczenia ruchu, sygnalizację kolejową lub urządzenia przytorowe”.

Eltronika Sp. z o.o. – dystrybutor przetwornic Gaia Converter w Polsce.

Dodaj komentarz