Pasażer Polregio

Nowa letnia trasa POLREGIO – nad morze pociągiem RYBITWA

Pierwszego dnia wakacji rusza wyjątkowe połączenie POLREGIO. Na trasie Toruń Wschodni – Kołobrzeg zostanie uruchomiony pociąg pod nazwą RYBITWA, który będzie kursował do końca sierpnia. To dodatkowa możliwość spędzenia miłego czasu nad morzem.

Atrakcyjne sezonowe połączenie w tym roku zostanie udostępnione podróżnym po raz pierwszy. Uru-chomienie go jest możliwe dzięki współpracy trzech województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopol-skiego i zachodniopomorskiego.

Z przejazdów pociągiem RYBITWA będzie można skorzystać we wszystkie soboty i niedziele w termi-nie od 22 czerwca do 31 sierpnia. Czas przejazdu nad morze wynosi 5 godzin i 5 minut, a podróż powrotna jest krótsza – trwa 4 godziny i 53 minuty. To świetna inspiracja do planowania np. wyjaz-dów weekendowych.

Sezonowa linia będzie bowiem obsługiwana przez zakupione w 2022 roku najnowocześniejsze składy 22WEg, w których jest klimatyzacja, są udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, miejsca na przewóz rowerów i bezpłatny dostęp do wi-fi. Zamiast więc prowadzić samochód przez zakorkowane trasy, w drodze nad morze i z powrotem można będzie po prostu odpoczywać, podziwiając krajo-brazy. Korzystanie z kolei zamiast z transportu indywidualnego jest również działaniem na rzecz śro-dowiska, ponieważ kolej jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu.

Trasa z Kujaw nad morze ma długość 312 km. Zaczyna się w Toruniu Wschodnim, z którego pociąg rusza o godz. 5:32. Przed przyjazdem do Kołobrzegu o godz. 10:37 zatrzymuje się na 16 stacjach: Toruń Miasto, Toruń Główny, Solec Kujawski, Bydgoszcz Wschód, Bydgoszcz Leśna, Bydgoszcz Główna, Nakło nad Notecią, Wyrzysk Osiek, Piła Główna, Jastrowie, Szczecinek, Szczecinek Chyże, Szczecinek Bugno, Grzmiąca, Białogard, Karlino. Podróż powrotna zaczyna się o godz. 17:02 i trwa do 21:55.

Dodaj komentarz