Inwestycje Wydarzenia

Nowe perony i windy na stacjach Łódź Żabieniec oraz Zgierz

Od środy 14 lipca pasażerowie korzystają z nowego przejścia podziemnego wyposażonego w windy na stacji Zgierz oraz wind w odnowionym przejściu na stacji Łódź Żabieniec. Wygodne podróże z obu stacji zapewniają zmodernizowane perony. To efekt inwestycji na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz za 220 mln zł realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków budżetowych.

Fot. Mateusz Szrama / PKP PLK

Nowe podziemne przejście w Zgierzu, które zastąpiło drogę w poziomie szyn umożliwia bezpieczniejszy i łatwiejszy dostęp do pociągów oraz lepszą komunikację między dwiema częściami miasta. Cztery windy ułatwiają obsługę szczególnie osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się, a także opiekunom z dziećmi w wózkach oraz podróżnym z ciężkim bagażem. Przejście wyposażono w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych i niedowidzących. Większy poziom bezpieczeństwa zapewni monitoring.
Taki sam standard posiada przejście podziemne na stacji Łódź Żabieniec, w którym uruchomiono 2 windy.

Na stacji Zgierz podróżni mają do dyspozycji trzy perony, na Łodzi Żabieńcu – dwa, które zapewniają wygodniejsze wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Perony są wyposażone w ławki i wiaty, mają jasne oświetlenie oraz czytelną informację pasażerską i oznakowanie.

Na peronach w Zgierzu pozostała do wykonania odbudowa peronów w miejscu zlikwidowanego przejścia w poziomie szyn. Roboty zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.