Tabor

Nowe pociągi KISS od Stadlera połączą lotnisko z centrum Wiednia

City Airport Train kupuje trzy pięcioczłonowe pociągi KISS od Stadlera. Połączą one wiedeńskie lotnisko z centrum miasta. Pierwsze przejazdy zaplanowano na 2027 r.

CAT zainaugurowało połączenie kolejowe z lotniska do centrum Wiednia 14 grudnia 2003 r. Czas przejazdu wynosi zaledwie 16 minut.
CAT zainaugurowało połączenie kolejowe z lotniska do centrum Wiednia 14 grudnia 2003 r. Czas przejazdu wynosi zaledwie 16 minut.

CAT inwestuje w nowy tabor w 20. rocznicę powołania spółki. Pięcioczłonowe pojazdy pomieszczą ok. 300 pasażerów i rozwiną prędkość maksymalną 200 km/h.

City Airport Tran każdego dnia obsługuje ponad 4000 pasażerów. W ciągu minionych 20 lat na pokłady pociągów spółki wsiadło 20 mln osób.

Nowe pociągi przygotowane będą do potrzeb pasażerów linii lotniczych – informują dyrektorzy zarządzający CAT Michael Forstner i Christoph Korherr. – Producent wyposaży je w odpowiednio duże miejsce na bagaż, szerokie korytarze i szerokie miejsca siedzące w pierwszej klasie. Znajdzie się także osobna strefa bezpieczeństwa dla bagażu rejestrowanego. Wersja wagonu piętrowego, z której CAT jest znany od 20 lat, zostanie zachowana.

 

O inwestycji mówił także dyrektor zarządzający Stadler w Austrii – Christian Diewald.

– Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć do Wiednia nowoczesny i pojemny pociąg KISS – mówi Diewald. – Pojazd wyposażony zostanie m.in. w nowoczesny system informacji pasażerskiej z danymi w czasie rzeczywistym i oświetlenie LED, zapewniające przyjemną podróż „lotniskowym ekspresem”.

 

Aktualnie CAT prowadzi modernizację terminalu CAT w Wiedniu Mitte.

Dodaj komentarz