Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Nowe połączenie Cieszyn-Skoczów

Koleje Śląskie informują o uruchomieniu nowego połączenia kolejowego na linii S62. Trasa licząca ok. 20 km, połączy miasta Cieszyn i Skoczów.

Pociąg Kolei Śląskich na stacji Katowice (fot. Koleje Śląskie)
Pociąg Kolei Śląskich na stacji Katowice (fot. Koleje Śląskie)

Dzięki tej zmianie w rozkładzie jazdy podróż na trasie Katowice – Skoczów – Cieszyn potrwa tylko około 90 minut łącznie z bardzo dogodnym, kilkuminutowym skomunikowaniem w Skoczowie. Do czasu uruchomienia połączeń z Katowic do Wisły, podróżni pojadą ze Skoczowa w kierunku Cieszyna tym samym pociągiem, bez konieczności przesiadania się do innego składu.

Nowe połączenie zapewni komfortowy dojazd do Cieszyna do szkoły i pracy. Jest to również świetna oferta dla wszystkich miłośników wycieczek rowerowych. Dzięki linii S62 można wyruszyć szlakiem – Śladami Stroju Cieszyńskiego przebiegającym przez gminę Goleszów oraz częściowo gminę Skoczów.

W związku z otwarciem linii uruchomione zostały również trzy nowe przystanki na sieci Kolei Śląskich: Cieszyn Uniwersytet, Bażanowice, Goleszów Górny.
Inwestycja odbyła się w ramach zadania – „Rewitalizacja linii kolejowej nr 694/157/190/191 Bronów – Bieniowiec – Skoczów – Goleszów – Cieszyn/Wisła Głębce”. Prace wykonano dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Na modernizację czeka jeszcze ostatni, kluczowy odcinek linii nr 190 o długości 22 km – od Skoczowa do Bielska-Białej. Dzięki niemu możliwe będzie właściwe skomunikowanie tej części subregionu południowego województwa śląskiego, zamieszkałej przez ponad ćwierć miliona mieszkańców.

Dodaj komentarz