Wywiady

Patryk Świrski: Koleje Śląskie doceniane za komfort i szybkość [WYWIAD]

Koleje Śląskie mają już 10 lat. Stawiając na nowoczesny tabor i rozbudowę oferty przewozowej wpływają na ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego w konurbacji górnośląskiej. O wdrażanych rozwiązaniach, podejmowanych inicjatywach i dalszych planach mówi Prezes Zarządu Kolei Śląskich Patryk Świrski.

Fot. ilustracyjne
Fot. ilustracyjne

Koleje Śląskie obchodziły we wrześniu jubileusz 10-lecia istnienia. To dobry moment na podsumowanie zarówno liczby przewiezionych pasażerów, jak i ogólnego potencjału. Czy w związku z obchodami był czas na porównanie obecnej sytuacji spółki z wyzwaniami, w obliczu których startował przewoźnik?

Uruchomienie przewozów pasażerskich na terenie Województwa Śląskiego od samego początku wiązało się z ogromnym wyzwaniem zarówno organizacyjnym jak i finansowym. Od tamtego czasu Koleje Śląskie postawiły na rozwój. Zarówno pod względem samej organizacji przewozów, jak i pod względem taborowym. Spółka zakupiła nowoczesne składy, uruchamiała kolejne nowe połączenia, stale budując zaufanie wśród pasażerów nie tylko z terenu województwa. Pozwoliło to na osiąganie coraz lepszych wyników pod kątem ilości przewiezionych pasażerów.