Aktualności Przewozy towarowe

Nowe połączenie operatorskie Małaszewicze – Warszawa

8 listopada PKP CARGO CONNECT, spółka z Grupy PKP CARGO uruchomiła kolejne połączenie operatorskie w ramach oferty CONNECT OPERATOR, tym razem na trasie Małaszewicze – Warszawa.

Fot. PKP CARGO

Pierwszy intermodalny skład załadowany w Małaszewiczach 8 listopada, w ciągu ok. pięciu godzin dotarł do terminala PKP CARGO CONNECT w Warszawie przy ul. Marywilskiej. Dalej ładunki intermodalne trafią do Łodzi, Poznania, Kielc, Radomia, Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna i Włocławka. Pociąg kursować będzie regularnie w każdą niedzielę, wtorek oraz czwartek.

Jest to kolejne połączenie operatorskie w ramach produktu CONNECT OPERATOR. Będzie ono obsługiwane trzy razy w tygodniu według stałego rozkładu jazdy, a w przyszłości ta częstotliwość może zostać zwiększona. – Chcemy jako operator logistyczny budować sieć nowych połączeń intermodalnych, wpisując się w zapotrzebowanie rynku. Tą główną potrzebą jest transport ładunków na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. Dajemy taką możliwość tworząc kolejowe połączenie operatorskie w relacji Małaszewicze – Warszawa. Połączenie operatorskie oznacza stałe dni i godziny odjazdu pociągów, a co za tym idzie lepsze zarządzanie łańcuchem dostaw przesyłek – mówi Ivan Ružbacký, prezes PKP CARGO CONNECT.

W chwili obecnej pociągi CONNECT OPERATOR obsługują połączenia m.in. na trasach Gdańsk – Gliwice – Piacenza oraz Małaszewicze/Brześć – Gliwice – Piacenza i Małaszewicze/Brześć – Gliwice – Gdańsk, a ich sieć będzie stopniowo rozszerzana w zależności od potrzeb rynku.

– Jesteśmy zadowoleni z tego, co do tej pory udało się osiągnąć naszej spółce zależnej w segmencie pociągów operatorskich. Jest to na pewno usługa, która będzie stanowić w przyszłości jeden z filarów naszego biznesu – podkreśla Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A. – Dzięki pociągom operatorskim wzmocnimy naszą pozycję rynkową na Nowym Jedwabnym Szlaku i w obszarze Trójmorza – dodaje Warsewicz.

 

Czytaj dalej >