Pasażer Wydarzenia

Nowe przystanki i szybsze połączenia. ŁKA prezentuje nową ofertę

Z Łodzi do Sieradza dojedziemy teraz w nieco ponad pół godziny. Jest to możliwe dzięki wyremontowanym torom kolejowym i nowej ofercie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Fot. Piotr Wajman / UMWŁ

– Gdybyśmy chcieli dzisiaj wejść do pociągu i pojechać do Sieradza, to zajęłoby to nam godzinę. Tyle samo, co przejechanie do tego miasta samochodem. Od najbliższej niedzieli trasę z  Łodzi do Sieradza pociągi pokonają w 38 minut – tę dobrą informację, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przekazał dziś (9 marca) na konferencji prasowej, która odbyła się na peronie PKP Łódź Radogoszcz Wschód. – Bardzo się cieszę, że będziemy mogli podarować mieszkańcom Sieradza ten dodatkowych czas w ich życiu, bo to jest dodatkowy czas na inne aktywności, których każdy z nas potrzebuje – dodał.

 

Podróżni, na wszystkich stacjach i przystankach między Łodzią a Zduńską Wolą, skorzystają też z nowych peronów, a na stacjach Pabianice, Łask i Zduńska Wola również z bezpiecznych przejść podziemnych.

Nowością na tej linii będą dwa pociągi przyspieszone z Sieradza do Łodzi i z powrotem. Przyjazd do Łodzi Kaliskiej zaplanowano na godzinę 7:36 (odjazd z Sieradza???), a popołudniowy odjazd z tej stacji o 16:33 (przyjazd do Sieradza). Poranny pociąg będzie kursował w relacji SieradzŁowicz Główny, natomiast popołudniowy na trasie Łódź WidzewSieradz.

Ze względu na remont stacji Łódź Kaliska kursowanie wybranych pociągów zostanie wydłużone do lub ze stacji Łódź Fabryczna lub Łódź Widzew. Większość składów pojedzie przez Łódź Olechów.

Fot. Piotr Wajman / UMWŁ

Konferencja prasowa z udziałem marszałka i prezesa ŁKA Janusza Malinowskiego odbyła się na stacji Łódź Radogoszcz Wschód, bo od 14 marca będzie to jeden z nowych przystanków na trasie Łódź WidzewZgierz.

– Liczba pociągów na tej trasie zwiększy się z 25 do 32. W momencie, kiedy zakończy się modernizacja stacji Zgierz, liczba tych pociągów jeszcze wzrośnie – poinformował Janusz Malinowski.

 

Prezes ŁKA mówił również o dodatkowych pociągach na innych liniach. Na trasie ŁódźŁowicz od niedzieli będzie kursować o 4 pociągi więcej, a o dwa więcej między Tomaszowem a Drzewicą. – Będzie skomunikowanie z pociągiem Radomiak i do Radomia dojedziemy poniżej dwóch godzin – zapowiadał prezes Janusz Malinowski.

Szef samorządowej spółki kolejowej podkreślał, że zwiększenie liczby pociągów przez Urząd Marszałkowski, przekłada się na bezpieczeństwo pasażerów, bo ich potoki rozkładają się i jest mniejsze ryzyko zakażeń. – Według badań międzynarodowych instytucji, czy analiz w Polsce, transport publiczny nie jest generatorem zachorowań – podkreślał. – Widzimy to po swoich pracownikach, po drużynach konduktorskich, które mają codziennie styk z pasażerami, a zachorowań nie mamy. Covidowych przypadków mieliśmy może 2 lub 3. Dzięki temu, że Urząd Marszałkowski zamówił zdecydowanie więcej pociągów, mogliśmy tych pasażerów rozłożyć na więcej pociągów i średnia zajętość miejsc spadła ze 124 osób na pociąg do 64-69.

Dodaj komentarz