Pasażer Wydarzenia

Nowe przystanki i szybsze połączenia. ŁKA prezentuje nową ofertę

Z Łodzi do Sieradza dojedziemy teraz w nieco ponad pół godziny. Jest to możliwe dzięki wyremontowanym torom kolejowym i nowej ofercie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Fot. Piotr Wajman / UMWŁ

– Gdybyśmy chcieli dzisiaj wejść do pociągu i pojechać do Sieradza, to zajęłoby to nam godzinę. Tyle samo, co przejechanie do tego miasta samochodem. Od najbliższej niedzieli trasę z  Łodzi do Sieradza pociągi pokonają w 38 minut – tę dobrą informację, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przekazał dziś (9 marca) na konferencji prasowej, która odbyła się na peronie PKP Łódź Radogoszcz Wschód. – Bardzo się cieszę, że będziemy mogli podarować mieszkańcom Sieradza ten dodatkowych czas w ich życiu, bo to jest dodatkowy czas na inne aktywności, których każdy z nas potrzebuje – dodał.

 

Podróżni, na wszystkich stacjach i przystankach między Łodzią a Zduńską Wolą, skorzystają też z nowych peronów, a na stacjach Pabianice, Łask i Zduńska Wola również z bezpiecznych przejść podziemnych.

Nowością na tej linii będą dwa pociągi przyspieszone z Sieradza do Łodzi i z powrotem. Przyjazd do Łodzi Kaliskiej zaplanowano na godzinę 7:36 (odjazd z Sieradza???), a popołudniowy odjazd z tej stacji o 16:33 (przyjazd do Sieradza). Poranny pociąg będzie kursował w relacji Sieradz – Łowicz Główny, natomiast popołudniowy na trasie Łódź Widzew – Sieradz.