Pasażer Wydarzenia

Nowe przystanki i szybsze połączenia. ŁKA prezentuje nową ofertę

Prezes Malinowski dodał przy tym, że w lutym jeździło ŁKA tylko 8 procent pasażerów mniej, niż w lutym 2019 roku, czyli przed pandemią.

Marszałek Grzegorz Schreiber zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej, że w pobliżu stacji Łódź Radogoszcz Wschód brakuje miejsc postojowych i przystanku autobusowego.

W tym miejscu zwrócił się z apelem do władz stolicy regionu: – Mam nadzieję, że deklaracje miasta Łodzi w tym zakresie zostaną dotrzymane i miasto doprowadzi tutaj zarówno autobusy, jak i zastanowi się nad tym, żeby tę przestrzeń uzupełnić parkingiem – mówił.

 

Razem ze stacją Łódź Radogoszcz Wschód do użytku oddana zostanie stacja Łódź Andrzejów Szosa. Trwają też odbiory techniczne dwóch innych: Łódź Retkinia i Łódź Warszawska.

–  Dzięki temu tworzymy to, o czym wielokrotnie mówiliśmy – klasyczną pętlę wokół Łodzi, takie nasze małe metro łódzkie. Oczywiście, kluczowy tu będzie tunel, na który wszyscy czekamy, ale z naszej strony, to, co od nas zależy, wykonujemy – mówił marszałek Schreiber.

 

Uczestnicy konferencji mówili też o innych udogodnieniach dla pasażerów ŁKA. Od pierwszych dni marca na stronie internetowej ŁKA dostępna jest nowa wyszukiwarka połączeń i platforma sprzedażowa biletów, która integruje przewozy autobusowe zamawiane przez marszałka i przewozy kolejowe. Dodatkową zachętą dla pasażerów w marcu jest pula blisko 6,5 tys. biletów z rabatem 10 lub 50 zł dla biletów okresowych. Firma, która utrzymuje platformę sprzedażową, przygotowała z okazji 5-lecia istnienia specjalne vouchery.

Jak bardzo są potrzebne połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej świadczy fakt, że prawdopodobnie jeszcze w marcu, do pociągu ŁKA wsiądzie 25-milionowy pasażer.

Źródło:

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego