Tramwaje

Nowy głos MPK Wrocław

W tramwajach i autobusach MPK Wrocław wkrótce usłyszymy nowy głos, zapowiadający komunikaty w języku angielskim. Lektorem będzie Brytyjczyk – Terry Clark – Ward. To nie jedyne zmiany, jakie wkrótce wprowadzi wrocławski przewoźnik.

O szczegółach zmian MPK Wrocław poinformuje na piątkowej konferencji prasowej. Jednak już dziś przewoźnik zdradza kilka szczegółów.

Niedawno do siedziby MPK Wrocław zgłosił się Brytyjczyk, który od kilkunastu lat mieszka w Polsce. Jak sam twierdzi, jest fanem komunikacji miejskiej, jest także lektorem.

– Nie zastanawialiśmy się długo i poprosiliśmy Terry’ego, by nagrał do naszych tramwajów i autobusów wszystkie zapowiedzi po angielsku – mówi Tomasz Sikora, rzecznik prasowy MPK Wrocław. – Ten system informacji pasażerskiej dla obcokrajowców będzie już teraz rozbudowany, a w przyszłości będziemy go dalej rozwijać.

 

W trakcie piątkowego spotkania z mediami przedstawiciele MPK Wrocław nawiążą do aktualnej sytuacji pandemicznej. W związku z rosnącą falą zakażeń, przewoźnik zaostrzy kontrole pasażerskie w pojazdach. Działania te podjęte zostaną wspólnie ze stróżami prawa.

Dodaj komentarz