Inwestycje

Nowy przystanek i dwa wiadukty – PKP PLK inwestuje w Warce

Stacja Warka (fot. L.Brylowski)

Nowy przystanek kolejowy oraz dwa wiadukty drogowe zwiększą bezpieczeństwo i ułatwią komunikację w Warce. PKP PLK realizują obecnie inwestycje na linii Warszawa – Radom. Prace współfinansowane są ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowy przystanek – Warka Miasto – pojawi się w centrum miejscowości, między ul. Lotników a Nowakowskiego. Obiekt ułatwi codzienne przejazdy do szkoły i pracy.

– Krajowy Program Kolejowy to nie tylko likwidacja wykluczenia komunikacyjnego, ale także zwiększanie dostępu do kolei. Nowy przystanek w Warka Miasto, podobnie jak inne nowe przystanki w aglomeracjach i na szlakach, przygotowujemy tak, by każdy podróżny mógł bez przeszkód korzystać z pociągów – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

Na nowym przystanku będą dwa jednokrawędziowe perony o długości 200 metrów. Przewidziano ławki, wiaty, gabloty informacyjne oraz nowoczesne ledowe oświetlenie. Przystanek będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Będą windy z peronów na nowy wiadukt, pochylnie oraz ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących. Dostęp do obiektu będzie zapewniony od ul. Lotników i ul. Nowakowskiego.

– Nowy przystanek Warka Miasto to odpowiedź PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na potrzeby mieszkańców i zwiększanie dostępności do kolei. Pamiętamy także o podwyższaniu poziomu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym, dlatego projekt modernizacji linii kolejowej Warszawa – Radom został również uzupełniony o drugi wiadukt drogowy w Warce – powiedział Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.