Pasażer Wydarzenia

Nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich

W niedzielę 13 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów – na rok 2020/2021. Jakie zmiany czekają pasażerów Kolei Mazowieckich?

Fot. Koleje Mazowieckie

W nowym rozkładzie znajdzie się m.in. kilka nowych połączeń, a także wydłużenie relacji niektórych pociągów. Jest to odpowiedź m.in. na sugestie podróżnych. Wraz z początkiem obowiązywania nowego rozkładu w życie wchodzi także jego pierwsza korekta. Kontynuacja rozpoczętych już prac modernizacyjnych oraz rozpoczęcie kolejnych przełoży się na zmiany, których pierwszy etap zaplanowano na okres 13 grudnia 2020 r. – 13 marca 2021 r.

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich powstał w oparciu o obecnie obowiązujący rozkład. Największe zmiany związane są z rozpoczęciem prac nad przebudową stacji Warszawa Zachodnia. Pierwsza faza modernizacji będzie obowiązywała w okresie 13-31 grudnia br. Część połączeń zaplanowanych w rozkładzie rocznym z uwagi na utrudnienia związane z przebudową stacji zostanie odwołana. Wybrane połączenia będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo w godzinach wieczornych 14 grudnia nastąpi całkowita przerwa w ruchu na linii średnicowej podmiejskiej. Część połączeń będzie kursowała przez stację Warszawa Centralna, a niektóre skończą i rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia. O zmianach w rozkładzie od dnia 1 stycznia poinformujemy w terminie późniejszym.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach
od 13 grudnia br.:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Zgodnie z oczekiwaniami pasażerów zaplanowano uruchomienie wieczornego połączenia z Warszawy Wschodniej (21:51) do Grodziska Mazowieckiego (22:40). W godzinach porannych pociąg przyspieszony „Bolimek” będzie kursował w wydłużonej relacji ze Skierniewic.

Linia nr R2 WarszawaŁuków

Uruchamiamy nowe połączenie przyśpieszone z Warszawy Zachodniej (14:33) do Siedlec (15:46). W relacji powrotnej pociąg będzie kursował aż do Płocka. Ponadto pojawi się nowe połączenie w godzinach wieczornych w relacji Warszawa Zachodnia (22:22) – Mińsk Mazowiecki (23:14).

Linia nr R3 WarszawaŁowicz Główny

Wciąż będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny), w związku z czym wybrane połączenia zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

Z uwagi na przebudowę stacji Ożarów Mazowiecki od 13 grudnia 2020 r. do 4 lutego 2021 r. będą występować utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie. Część pociągów zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały w relacji skróconej.

Linia nr R6 WarszawaMałkinia – Szulborze Wielkie

Od 13 grudnia rozpoczynamy obsługę odcinka Małkinia – Szulborze Wielkie.
W godzinach popołudniowych wydłużamy część połączeń obecnie kursujących do/z Warszawy Rembertów do Zielonki.

Linia nr R7 WarszawaDęblin

Z uwagi na planowane zakończenie modernizacji linii nr 7 na odcinku OtwockPilawa wydłużono 4 pary połączeń z Warszawy Falenicy/Otwocka do Celestynowa oraz wydłużono relację pary pociągów z Pilawy do Sobolewa. W niedzielne popołudnia uruchamiamy połączenie przyspieszone z Dęblina (16:54) do Warszawy Zachodniej (18:36). Skróceniu ulegnie czas przejazdu pociągów na odcinku DęblinOtwock. Od 13 grudnia pociągi KM będą się zatrzymywać na przystanku Wygoda.

Dodaj komentarz