Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Nowy rozkład jazdy pociągów wpłynie na połączenia ŁKA

Prędkość pociągów pomiędzy Zgierzem a Łęczycą zostanie podniesiona z 70 do 120 km/h. Przepustowość na tym odcinku poprawi się nie tylko dzięki podniesieniu prędkości, ale również przebudowie przystanku Zgierz Północ, na którym od 23 grudnia br. będą rozpoczynały i kończyły bieg pociągi ŁKA. Możliwe tam również będzie mijanie się pociągów jadących z przeciwnych kierunków. Na odcinku objętym modernizacją podniesiono parametry techniczne linii kolejowej, wymieniono tory, sieć trakcyjną i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Przebudowano również przejazdy kolejowo – drogowe. Podróżni będą mogli korzystać ze zmodernizowanych peronów wyposażonych w nowe oświetlenie i ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Linia sieradzka

Nowością w ofercie ŁKA jest uruchomienie piątkowego i niedzielnego pociągu relacji Łódź FabrycznaPoznań Główny – Łódź Fabryczna. Czas przejazdu naszego przyspieszonego pociągu (ok. 3 godziny) będzie konkurencyjny wobec innych połączeń bezpośrednich. Ponadto dzięki nawiązaniu współpracy z poznańskim ZTM, bilety kolejowe ŁKA będą honorowane przez 45 minut w komunikacji publicznej w Poznaniu.

Zmienia się oferta przewozowa na trasie z Łodzi do Ostrowa Wielkopolskiego: wraz z wejściem w życie nowego RRJ obsługę tego połączenia przejmuje przewoźnik POLREGIO.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem utrzymana zostaje para pociągów przyspieszonych – poranny z Sieradza i popołudniowy z Łodzi. Ponadto zostanie uruchomione nowe, wieczorne przyspieszone połączenie relacji Sieradz – Łódź Widzew przez Łódź Kaliską oraz jeden popołudniowy pociąg do Sieradza.
W godzinach szczytu popołudniowego uruchomione zostały dodatkowe dwie pary pociągów do/z Pabianic.

Linia łowicka

Łódzka kolej w nadchodzącym rozkładzie jazdy zaplanowała kursowanie 15 par pociągów z Łodzi Widzewa do Łowicza. Dodatkowo, uruchomiony zostanie na tej linii pociąg bezpośredni z Sieradza do Łowicza.