Raport z Polski Wydarzenia

Nożownik zaatakował w pociągu matkę z dzieckiem

Pasażer pociągu relacji Lublin – Zielona Góra zaatakował nożem matkę z dzieckiem. Na pomoc ruszyli dwaj współpodróżni, w tym funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei. Obezwładnili agresora i powiadomili kierownika pociągu. Napastnik trafił w ręce policjantów.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Według relacji świadków, mężczyzna uzbrojony w nóż z 20-centymetrowym ostrzem, groził matce z 3-letnim chłopcem. Tym samym pociągiem jechał na służbę funkcjonariusz SOK. Wspólnie z innym pasażerem obezwładnił sprawcę i odebrał mu niebezpieczne narzędzie.

Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy po szybkim sprawdzeniu składu pociągu ujęli nożownika. Interweniujący poza służbą funkcjonariusz został przez napastnika uderzony pięścią w klatkę piersiową, jednak nie doznał obrażeń ciała.

Kiedy patrol SOK zjawił się na miejscu, bandyta nie reagował na żadne wezwania i  usiłował zbiec. Zakuty w kajdanki opuścił skład pociągu.

– Nóż, który przy nim znaleziono, miał 20-centymetrowe ostrze – informuje insp. Piotr Żłobicki, rzecznik prasowy KG SOK. 0 Podczas zajścia nikt nie ucierpiał. 57-letniego przestępcę wraz z zabezpieczonym nożem przekazano funkcjonariuszom Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, celem dalszych czynności procesowych.

Dodaj komentarz