Raport z Polski

O krok od tragedii. Złodziej kabla zasilającego rogatki na przejeździe kolejowym zatrzymany

Ukradł 30-metrowy przewód zasilający rogatki na przejeździe kolejowym. Działania 30-latka mogły doprowadzić do tragedii. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy SOK z Krakowa.

Fot. SOK

Do zdarzenia doszło 7 lipca w Trzebinie. Funkcjonariusze SOK z Krakowa przybyli na przejazd kolejowy w związku ze zgłoszeniem o kradzieży przewodu zasilającego napędy rogatkowe.

W trakcie oględzin miejsca zdarzenia, strażnicy zauważyli brak 30-metrowego przewodu oraz świeże ślady cięcia. Jeden z pracowników dokonujących prac remontowych na ww. przejeździe poinformował, że chwilę temu widział mężczyznę, który zwijał kabel oraz podał jego rysopis.

Dzięki temu udało się zatrzymać sprawcę kradzieży, odzyskać mienie oraz zabezpieczyć piłę do cięcia metalu, jako dowód w sprawie.

W trakcie ujęcia mężczyzna wyrzucił z kieszeni torebkę z białym proszkiem.  Jak się okazało, ujęty posiadał przy sobie 1,6 grama amfetaminy.

Sprawca, 30-letni mieszkaniec Chrzanowa, został przekazany wraz zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Trzebini, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

Dodaj komentarz