global Wydarzenia

ÖBB Rail Cargo Group rozpoczęło współpracę z Lamborghini URUS

ÖBB Rail Cargo Group transportuje nadwozia Lamborghini URUS. Współpraca między przewoźnikiem a producentem luksusowych samochodów ma pozytywnie wpłynąć na środowisko, zmniejszając ślad węglowy podczas transportu o 85 proc. Przejazd między Niemcami a Włochami trwa 48 godzin.

ÖBB Rail Cargo Group (RCG) i Lamborghini wprowadzają nową koncepcję transportu. Nadwozia URUS firmy Lamborghini są transportowane z fabryki VW w Zwickau w Niemczech do głównego zakładu Lamborghini w Sant’Agata Bolognese we Włoszech. Z czasem tranzytu wynoszącym zaledwie 48 godzin jest to najszybszy, najbardziej wydajny i najbardziej przyjazny dla środowiska transport.

Dzięki tej współpracy każdego tygodnia redukcja emisji CO2 w Lamborghini wynosi 85 proc. – z 2234 do 331 ton. Rocznie zakład oszczędzi 1903 tony dwutlenku węgla. Gwarantowany czas dostawy nadwozi to 48 godzin. Jedyny transport drogowy odbywać się będzie z Modeny do zakładu Sant’Agata Bolognese, co stanowi około 21 km trasy.

Celem ÖBB Rail Cargo Group jest przeniesienie większej ilości towarów na tory. Każda tona, którą RCG przewozi koleją, zmniejsza ślad ekologiczny i znacząco przyczynia się do ochrony środowiska. Zgodnie z informacjami ÖBB Rail Cargo Group w Austrii każdego roku, korzystając z przejazdów koleją, udaje się oszczędzić 1,1 mln ton dwutlenku węgla.

W Europejskim Roku Kolei współpraca ÖBB Rail Cargo Group z Lamborghini jest kolejnym ważnym kamieniem milowym na drodze do osiągnięcia europejskich celów klimatycznych.

Dodaj komentarz