Pasażer Wydarzenia

ӦBB Scotty – nowoczesna aplikacja dla pasażerów kolei w Austrii

Aplikacja Scotty to wygodne rozwiązanie, które dla swoich pasażerów wprowadziły koleje austriackie, czyli ӦBB. Co ciekawe, jest to oprogramowanie pozwalające na sprawdzenie aktualnego rozkładu jazdy każdego środka transportu publicznego w Austrii. Jest to przy tym całkowicie bezpłatna aplikacja dla urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety.

Fot. ilustracyjne
Fot. ilustracyjne

Jako system internetowy ӦBB Scotty wszedł na nowy poziom dostępności i wygody. Wykorzystany interfejs jest responsywny, a przy tym bardzo intuicyjny. Ułatwia to znacznie korzystanie z niego właściwie w dowolnym miejscu i czasie. Unowocześniono najważniejsze funkcje aplikacji, między innymi poprzez wprowadzenie mapy przedstawiającej bieżące położenie poszczególnych pociągów znajdujących się w podróży. Użytkownikom oddano do użytku także opcję wyszukiwania najwygodniejszych połączeń pomiędzy partnerami komunikacyjnymi.

Najistotniejsze informacje w jednym miejscu

Aplikacja Scotty w wersji mobilnej współpracuje zarówno z iOS, jak i Androidem. Programiści dostosowali kod źródłowy również do telefonów pracujących w systemie Windows Phone (Microsoft) czy Blackberry.

Główną funkcją oprogramowania Scotty jest przedstawianie bieżących informacji o wszystkich środkach transportu publicznego działających na terenie Austrii. To niezwykłe ułatwienie dla podróżujących. W jednym miejscu otrzymują bowiem konkretną informację na temat najszybszego połączenia pomiędzy interesującymi ich punktami podróży, za pomocą różnych środków przewozu publicznego.

Austriackie przedsiębiorstwa kolejowe promują zatrudnianie kobiet

Do systemu wprowadzona została także bardzo ciekawa funkcja. Pod opcją „Zabierz mnie do domu” użytkownicy znajdą niezbędne wskazówki pozwalające na dotarcie pod wskazany adres w możliwie najkrótszym czasie i według najkrótszej dostępnej drogi. Scotty wykorzystuje przy tym sygnał GPS. Dzięki temu jest w stanie przedstawić podróżującemu wszystkie przystanki znajdujące się w danej chwili w jego najbliższym otoczeniu.