Pasażer Wydarzenia

ӦBB Scotty – nowoczesna aplikacja dla pasażerów kolei w Austrii

Aplikacja Scotty to wygodne rozwiązanie, które dla swoich pasażerów wprowadziły koleje austriackie, czyli ӦBB. Co ciekawe, jest to oprogramowanie pozwalające na sprawdzenie aktualnego rozkładu jazdy każdego środka transportu publicznego w Austrii. Jest to przy tym całkowicie bezpłatna aplikacja dla urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety.

Fot. ilustracyjne
Fot. ilustracyjne

Jako system internetowy ӦBB Scotty wszedł na nowy poziom dostępności i wygody. Wykorzystany interfejs jest responsywny, a przy tym bardzo intuicyjny. Ułatwia to znacznie korzystanie z niego właściwie w dowolnym miejscu i czasie. Unowocześniono najważniejsze funkcje aplikacji, między innymi poprzez wprowadzenie mapy przedstawiającej bieżące położenie poszczególnych pociągów znajdujących się w podróży. Użytkownikom oddano do użytku także opcję wyszukiwania najwygodniejszych połączeń pomiędzy partnerami komunikacyjnymi.

Najistotniejsze informacje w jednym miejscu

Aplikacja Scotty w wersji mobilnej współpracuje zarówno z iOS, jak i Androidem. Programiści dostosowali kod źródłowy również do telefonów pracujących w systemie Windows Phone (Microsoft) czy Blackberry.

Główną funkcją oprogramowania Scotty jest przedstawianie bieżących informacji o wszystkich środkach transportu publicznego działających na terenie Austrii. To niezwykłe ułatwienie dla podróżujących. W jednym miejscu otrzymują bowiem konkretną informację na temat najszybszego połączenia pomiędzy interesującymi ich punktami podróży, za pomocą różnych środków przewozu publicznego.