global Wydarzenia

ÖBB sprząta i dezynfekuje tysiąc stacji kolejowych w kraju

Na dworcach ÖBB trwają wiosenne porządki. Przewoźnik dezynfekuje ok. 1000 stacji kolejowych, prawie 80 tys. metrów poręczy i ponad 230 tys. mkw. szkła. W tym roku szczególny nacisk położony został na dezynfekcję krytycznych punktów kontaktowych.

Fot. materiały prasowe

Od kwietnia promienie słoneczne stają się bardziej intensywne, a temperatura na zewnątrz ponownie rośnie. Dlatego ÖBB tradycyjnie rozpoczyna wiosenne porządki od podstawowego czyszczenia na około 1000 dworcach kolejowych i przystankach w kraju.

Na znak pandemii, w tym roku nacisk kładzie się szczególnie na czyszczenie i dezynfekcję krytycznych obszarów w rejonie stacji – na punkty styku i przedmioty, które są świadomie lub nieświadomie dotykane przez pasażerów.

Dezynfekcję przejdzie:

  • Prawie 3 miliony mkw. powierzchni użytkowej
  • 234 000 mkw powierzchni szklanych
  • Ponad 140 schodów ruchomych
  • Około 16,5 tys. metrów ławek
  • Prawie 80000 metrów poręczy
  • Prawie 51200 schodów
  • Ponad 6000 pojemników na śmieci
  • Prawie 1200 szafek

Jak co roku podstawowe sprzątanie stacji kolejowych obejmuje również usuwanie zimowych zanieczyszczeń: brudu, żwiru i kurzu. Ponadto prawie 500 osób z ÖBB usuwa wszelkie graffiti ze stacji kolejowych i ekranów akustycznych. Wiosna to także idealny czas na czyszczenie zegarów na dworcach i licznych tablicach informacyjnych.

Po zimie przed zimą – więcej niż wiosenne porządki

Podczas wiosennych porządków czyszczonych i serwisowanych jest również wiele urządzeń i systemów przygotowujących kolej na zimę. Następnie są przechowywane do listopada i gotowe do następnego użycia.

Wyposażenie zimowe obejmuje odśnieżarki i odśnieżarki. Zostaną one przekazane do warsztatów ÖBB w celu przeprowadzenia kontroli i konserwacji, dzięki czemu będą równie wydajne, jak w tym roku.
Przewoźnik do obiektów zimowych zalicza m.in. konstrukcje ochronne, w tym bariery lawinowe. Sprawdzone zostaną one z ziemi oraz z powietrza, by w razie potrzeby podjąć działania naprawcze.

Dodaj komentarz