global Inwestycje Wydarzenia

ÖBB z imponującymi osiągnięciami

Spółka ÖBB uzyskała imponujące oceny wskazujące na zrównoważony rozwój i poprawę we wszystkich obszarach działalności. Raport zestawiono z osiągnięciami roku poprzedniego.

Free photos of Obb

Według aktualnego rankingu ESG spółka ÖBB stale się rozwija. Ranking skupia się na obszarach ochrony środowiska, społeczeństwa i zarządzania. Według imug | rating, czyli niezależnej agencji ratingowej zajmującej się zrównoważonym rozwojem, spółka ÖBB otrzymuje ocenę  „bardzo dobrą”.

W porównaniu z poprzednim rokiem, Spółka wprowadziła ulepszenia we wszystkich obszarach, które bierze pod uwagę ranking ESG. Ulepszono m.in. transport pasażerski, produkcję, Postbus, kolejową firmę transportową Rail Cargo Group oraz ÖBB-Technische Services GmbH – centrum napraw pociągów.

ÖBB jest największą austriacką firmą zajmującą się ochroną klimatu w dziedzinie mobilności i logistyki. Ranking zrównoważonego rozwoju pokazuje światu finansów czarno na białym, że zrównoważone zarządzanie jest najwyższym priorytetem w ÖBB. Najbardziej cieszy mnie to, że w tym roku poprawiliśmy nasze wyniki. To pokazuje, że ÖBB jest na dobrej drodze do zrównoważonej przyszłości – mówi Andreas Matthä, dyrektor generalny ÖBB.

 

Tak prezentują się punkty zdobyte przez Spółkę w poszczególnych obszarach:

  • transport pasażerski 82 na 100 możliwych (w poprzednim roku 78 punktów),
  • produkcja 83 punkty (w poprzednim roku 80 punktów),
  • Postbus 81 punktów (w poprzednim roku 77 punktów),
  • Rail Cargo Group 79 punktów (w poprzednim roku 77 punktów),
  • ÖBB-Technische Services GmbH 85 punktów (w poprzednim roku 82 punkty).

Agencja ratingowa przeanalizowała wszystkie wewnętrzne działania firmy ÖBB. Zbadano m.in. wyniki środowiskowe, takie jak inicjatywy w zakresie redukcji CO2 lub działań recyklingowych. Pod lupę wzięto również łańcuchy dostaw, usługi i warunki pracy.

– Zrównoważone finanse są ważnym elementem strategii zrównoważonego rozwoju ÖBB. Dlatego ranking ESG jest dla naszych inwestorów ważną podstawą do podejmowania decyzji. Zrównoważony rozwój staje się w coraz większym stopniu czynnikiem sukcesu gospodarczego, dlatego cieszymy się, że możemy przyczynić się do zrównoważonego rynku finansowego, a tym samym dostosowanego do przyszłości, dzięki otrzymanej bardzo dobrej ocenie – mówi Arnold Schiefer, dyrektor finansowy ÖBB.

 

UE przeznaczy na zrównoważony transport 85 mld euro

Dodaj komentarz