global Inwestycje Wydarzenia

ÖBB z imponującymi osiągnięciami

Spółka ÖBB uzyskała imponujące oceny wskazujące na zrównoważony rozwój i poprawę we wszystkich obszarach działalności. Raport zestawiono z osiągnięciami roku poprzedniego.

Free photos of Obb

Według aktualnego rankingu ESG spółka ÖBB stale się rozwija. Ranking skupia się na obszarach ochrony środowiska, społeczeństwa i zarządzania. Według imug | rating, czyli niezależnej agencji ratingowej zajmującej się zrównoważonym rozwojem, spółka ÖBB otrzymuje ocenę  „bardzo dobrą”.

W porównaniu z poprzednim rokiem, spółka wprowadziła ulepszenia we wszystkich obszarach, które bierze pod uwagę Ranking ESG. Ulepszono m.in. transport pasażerski, produkcję, Postbus, kolejową firmę transportową Rail Cargo Group oraz ÖBB-Technische Services GmbH – centrum napraw pociągów.

ÖBB jest największą austriacką firmą zajmującą się ochroną klimatu w dziedzinie mobilności i logistyki. Ranking zrównoważonego rozwoju pokazuje światu finansów czarno na białym, że zrównoważone zarządzanie jest najwyższym priorytetem w ÖBB. Najbardziej cieszy mnie to, że w tym roku poprawiliśmy nasze wyniki. To pokazuje, że ÖBB jest na dobrej drodze do zrównoważonej przyszłości – mówi Andreas Matthä, dyrektor generalny ÖBB.