Pasażer

Od niedzieli obowiązuje korekta rozkładu jazdy pociągów

Od niedzieli wprowadzona została korekta rozkładu jazdy pociągów. Korekta pozwala na sprawne przejazdy pociągów oraz kontynuowanie prac na torach wartych prawie 76 mld zł prac. Jakie zmiany zaszły?

Fot. Ł. Bryłowski / PKP PLK

Korekta rozkładu jazdy obowiązuje od 30 sierpnia do 7 listopada. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać dostępne możliwości linii kolejowych. Dla zrealizowania kolejnych inwestycji przewidziane są zmiany na sieci kolejowej. 85 proc. Krajowego Programu Krajowego o wartości 76 mld zł to projekty już zakończone i na zaawansowanym etapie realizacji. Dzięki inwestycjom kolej staje się dostępniejsza, bezpieczniejsza i coraz bardziej konkurencyjna.

Wygodniej w podróż po nowych torach z nowych peronów

Między Lublinem a Dęblinem pociągi jadą po drugim zmodernizowanym torze. Tym samym na całym odcinku Lublin – Pilawa ruch odbywa się po obu nowych torach. Dzięki temu pasażerowie korzystają już ze wszystkich przebudowanych na trasie stacji i przystanków. Dzięki inwestycji czas podróży z Lublina do Dęblina skrócił się o ok. 7 minut, a z Lublina do Warszawy o średnio 20 minut. Także dziś powróciły pociągi na odcinek Otwock – Pilawa. Podróżni zyskali nowe perony na 3 stacjach i 6 przystankach.

Po wakacjach Podróżni korzystają już z trzech nowych peronów na stacji Rzeszów Główny. To efekt zakończenia prac na ostatnim peronie nr 3 oraz w przejściu podziemnym. Jesienią komfort i lepszą dostępność na stacji dopełnią windy i schody ruchome.