Pasażer Wydarzenia

Od soboty do pociągów i komunikacji miejskiej wsiądzie więcej osób

Od soboty 15 maja pociągami znów będzie mogło podróżować więcej osób – do 50 proc. Pasażerowie PKP Intercity będą mogli zakupić bilety na wszystkie miejsca siedzące, leżące oraz sypialniane. Utrzymana zostaje obowiązkowa rezerwacja miejsc.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w pociągach PKP Intercity, zajęte będą mogły być wszystkie miejsca siedzące, do leżenia i sypialne. Zakup biletów na połączenia z limitem zajętości 100 proc. będzie możliwy od soboty 15 maja br.

Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży najpóźniej 11 maja br. (włącznie), na przejazd w dniu 15 maja br. lub później, mogą zwrócić bilet bez potrącenia odstępnego. W przypadku zwrotu biletów w zakupionych w serwisach internetowych lub aplikacjach, przy zwrocie zostanie jednak automatycznie potrącone odstępne. O jego zwrot można wystąpić w drodze reklamacji.

Osoby podróżujące wspólnie, którym system przydzielił „co drugie miejsce”, a które chciałby podróżować obok siebie powinny:

  • zgłosić się do kasy, gdzie kasjer wymieni bilety albo bezpłatnie przydzieli nowe miejsca (w miarę dostępności);
  • w serwisach internetowych i aplikacjach – zakupić nowe bilety, następnie wykonać rezygnację z pierwotnie zakupionych biletów i złożyć wniosek o zwrot odstępnego oraz ewentualnej różnicy w cenie.

Utrzymanie obowiązkowej rezerwacji miejsc