Pasażer Polregio

Opolskie: pociągiem przez 7 dni za 15 zł!

POLREGIO przygotowało specjalną, letnią ofertę przejazdową dla przedszkolaków z „zerówki”, uczniów i studentów. Po województwie opolskim mogą oni podróżować przez 7 dni bez limitu za 15 zł! Sprzedaż sezonowego biletu „OPOLSKIE wakacje – bilet tygodniowy” ruszyła 8 lipca, a korzystać można z niego do końca wakacji.

Fot. POLREGIO
Fot. POLREGIO

Wyprawa do ZOO, zwiedzanie centrum miasta, a potem jeszcze wypad nad kąpielisko? Z wakacyjnym biletem POLREGIO planuj atrakcje bez ograniczeń i przekonaj się, jak wiele ma do zaoferowania województwo opolskie.

OPOLSKIE wakacje – bilet tygodniowy

„OPOLSKIE wakacje – bilet tygodniowy” to bilet sieciowy, który uprawnia do wielokrotnych przejazdów pociągami REGIO. Przez cały czas ważności oferty, czyli od 8 lipca do 1 września 2024 r., z biletu można korzystać bez ograniczeń. Od momentu zakupu bilet jest ważny przez 7 kolejnych dni. W sprzedaży jest do 26 sierpnia 2024 r.

Oferta obowiązuje na obszarze województwa opolskiego ograniczonego stacjami: Paczków, Lipki, Borucice, Wilków Namysłowski, Kostów, Sowczyce, Janinów, Jaworzno, Pludry, Błotnica Strzelecka, Sławięcice i Dziergowice.

Opolski bilet tygodniowy jest imienny. Trzeba go podpisać imieniem i nazwiskiem przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu i zawsze podczas podróży mieć dokument potwierdzający tożsamość.

Bilet można kupić w kasach i automatach biletowych, w pociągu u obsługi i przez system mPOLREGIO.

Odkrywaj Opolskie z biletem POLREGIO

Poznawanie województwa opolskiego może być wspaniałą przygodą. Oto wybrane atrakcje:

  • JuraPark – Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie Największy tego typu park w Polsce, a jego częścią jest największy Park Dinozaurów w Euro-pie – idealne miejsce dla dzieci zafascynowanych historią prehistorycznych zwierząt. W Parku Nauki i Rozrywki jest też m.in. nowoczesne muzeum ewolucji człowieka oraz ma-giczny Tunel Czasu, który przenosi w odległe epoki.
  • Opolski Ogród Zoologiczny To miejsce, w którym dzieci mogą zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt. Opolskie ZOO ofe-ruje wyjątkowe atrakcje, np. mini-zoo, gdzie dzieci mogą z bliska poznać i pogłaskać nie-które zwierzęta.
  • Muzeum Wsi Opolskiej Skansen, w którym można zobaczyć tradycyjne, wiejskie chaty i budynki gospodarcze, do-wiedzieć się, jak wyglądało życie na wsi w odległych czasach.
  • Park Linowy w Opolu Świetna propozycja dla aktywnych osób. W parku są trasy o różnym stopniu trudności, które pozwolą na rozwijanie umiejętności wspinaczkowych i koordynacji.
  • Wieża Piastowska w Opolu Od tego miejsca warto zacząć zwiedzanie Opola! Mierząca 35 m wieża to to pozostałość po Zamku Piastowskim i symbol miasta. Roztacza się z niej wspaniały widok.
  • Park Miejski w Opolu Miejsce na relaks i zabawę na świeżym powietrzu. Park oferuje plac zabaw, ścieżki space-rowe. Są w nim malownicze stawy.
  • Głuchołazy W weekendy z Opola Głównego pociągami można dojechać do urokliwego miasta położo-nego w Górach Opawskich, które przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku. W Głucho-łazach liczne szlaki turystyczne prowadzą przez piękne krajobrazy i zabytkowe miejsca, np. przez Park Zdrojowy czy zabytkowy rynek.

Dodaj komentarz