Pasażer

Opóźnienia i odwołane pociągi. Zima daje się we znaki podróżnym

Nawet 200 minut opóźnienia miały pociągi, które w niedzielę kursowały po polskich torach. Wszystko za sprawą złych warunków atmosferycznych – temperatura na zewnątrz osiągała nawet – 20 stopni. W poniedziałkowy poranek problem się powtórzył. Opóźnienia odnotowuje wiele składów.

W niedzielę opóźnione były m.in. pociągi PKP Intercity oraz składy Kolei Mazowieckich. Jak informuje portal polsatnews.pl, problem dot. m.in. TLK “Malinowski” z Warszawy do Krynicy-Zdroju. Aż 212 minut opóźniony był niedzielny pociąg Express Intercity Premium z Gdyni do Katowic. IC „Wawel” relacji KrakówBerlin spóźnił się ponad 150 minut. Pociąg Kolei Śląskich odnotował zaś 143 minutowe opóźnienie.

Nadejście zimy spowodowało znaczne utrudnienia na kolei. W poniedziałek opóźnienie odnotowuje co drugi pociąg pasażerski.

Problemem są także awarie urządzeń sterowania ruchem czy awarie taboru. Na bieżąco informacje przekazuje m.in. SKM: Warszawska Szybka Kolej Miejska.

Ranking opóźnień przygotował także fanpage “Opóźniony pociąg na dziś”.

O bezpieczeństwo i komfort pasażerów dbają PKP Polskie Linie Kolejowe. Zimą pracuje na trasach 175 zespołów technicznych i 66 pociągów sieciowych PKP Energetyka. W nocy na ok. 500 km tras prowadzone były jazdy patrolowe.