Pasażer

Osunęła się ziemia. Koleje Śląskie reagują na utrudnienia drogowe w Katowicach

Na drodze krajowej nr 86 w Katowicach osunęła się ziemia. Trasa może być nieprzejezdna nawet trzy miesiące. Na trudną sytuację od razu zareagowały Koleje Śląskie, które w godzinach szczytu udostępnią wydłużone składy.

Do osunięcia się ziemi pod wiaduktem na DK nr 86 doszło na wysokości dzielnicy Giszowiec w Katowicach. Droga została zamknięta do odwołania. Jak informują lokalne media, odcinek drogi może być nieprzejezdny nawet do końca września.

Koleje Śląskie wychodząc naprzeciw tej sytuacji, by upłynnić przejazd między Katowicami a Tychami, podjęły bardzo ważną decyzję o wydłużeniu swoich składów – informuje przewoźnik. – W relacji TychyKatowice oraz KatowiceTychy jest to ponad 100 pociągów w dni robocze. Spółka wspiera w ten sposób mieszkańców województwa w dotarciu m.in. do pracy, szkoły. Specjalnie wydłużone pociągi pojadą w godzinach notowanej największej frekwencji pasażerskiej.

 

Średni czas przejazdu na wspomnianej trasie to 17 minut. Bilety jednorazowe kosztują 4,50 zł, miesięczne – 120 zł (normalny).

O ewentualnych zmianach w kursowaniu pociągów Koleje Śląskie informować będą na bieżąco.

Dodaj komentarz