Wydarzenia

Parowozownia Wolsztyn zaprasza na “paradę” online

Fot. Parowozownia Wolsztyn

Z uwagi na rządowe restrykcje związane z koronawirusem, tegoroczna Parada Parowozów w Parowozowni Wolsztyn została odwołana. Dla miłośników kolei organizacja przygotowała nie lata atrakcję – seans filmowy online, który przypomni wydarzenia z roku ubiegłego. Projekcja odbędzie się dziś (2 maja) o godz. 13.30.

– Trwający niemal godzinę materiał jest swoistym reportażem relacjonującym przebieg tej wyjątkowej w skali Europy, jednej z najbardziej popularnych w kolejowym świecie imprezy – informują organizatorzy wydarzenia. – W filmie uchwycone zostało wszystko to, co stanowi o wielkiej popularności organizowanych w Wolsztynie od wielu lat parad i jak magnes co roku przyciąga tu kilkadziesiąt tysięcy turystów z całego świata.

 

Do nakręcenia filmu użyto m.in. drona. W trakcie projekcji będzie można zobaczyć nie tylko przejazd parowozów, ale także przygotowania do wydarzenia. W materiale nie zabraknie również relacji z towarzyszącego paradzie, odbywającego się po zmroku widowiska multimedialnego „Światło, para, dźwięk”, gdzie w świetle laserów, oparach dymu i pary, przy monumentalnej muzyce, swe piękno prezentują kolejno obracane na obrotnicy parowozy.

– Film jest ponadto opowieścią o (nie)zwykłej, codziennej pracy parowozowni, która jako ostatnia na świecie wciąż obsługuje planowe przewozy pasażerskie trakcją parową, w której niemal codziennie spotkać można buchający parą parowóz – dodają twórcy.

 

Premiera filmu odbędzie się w sobotę 2 maja o godz. 13.30. Powtórka wyemitowana zostanie tego samego dnia o godz. 20.00 i następnego – w niedzielę 3 maja o godz. 13.30 oraz 20.00.

Bezpłatny dostęp do seansów możliwy będzie na stronie internetowej Parowozowni oraz profilu na portalu Facebook.

Dodaj komentarz