Pasażer Tabor Wydarzenia

Pasażer został na noc w pociągu. Aby wyjść wybił szybę

W trakcie podróży postanowił zdrzemnąć się w pociągu. Nie mógł przypuszczać, że zostanie uwięziony w pociągu na noc. Chcąc się wydostać, wybił podwójną szybę i oddalił się z dworca.

Fot. Policja Karyntia
Fot. Policja Karyntia

Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 września w Karyntii, w południowej Austrii. Pociąg pasażerski zakończył bieg o 23.30 na stacji w Feldkirchen. Prawdopodobnie jeden z pasażerów spał i nie opuścił składu ÖBB. Został on zamknięty w pojeździe.

Między godz. 23.30 a 5.00 rano nieznajomy się obudził i, nie wiedząc jak opuścić skład, postanowił wybić szybę. Użył do tego młotka bezpieczeństwa. Wydostał się z pociągu przez podwójną szybę bezpieczeństwa.

– Szkody materialne, wynikające z działania podróżnego, oszacowaliśmy między 5 a 10 tys. euro – informuje policjant z Patergassen. – Niestety, szyba z bezpiecznego szkła jest bardzo droga.

 

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie. Osoba, która znajdowała się w pociągu i rozbiła szybę, nie zgłosiła się ani do przewoźnika, ani na policję. Posterunek jest zaś naprzeciwko miejsca, w którym stacjonował pociąg.

– W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy pasażer nie miał innego sposobu na zwrócenie na siebie uwagi lub innego na uwolnienie  – podkreśla policjant.

Dodaj komentarz