Raport z Polski Wydarzenia

Pechowy sierpień dla Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej

Na przejeździe kolejowym w Koszalinie samochód osobowy wjechał w pociąg Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Z racji na uszkodzenie lokomotywy parowej, skład przez cały weekend obsługuje lokomotywa spalinowa.

Fot. Koszalińska Kolej Wąskotorowa / Facebook
Fot. Koszalińska Kolej Wąskotorowa / Facebook

Do wypadku doszło w piątek 26 sierpnia, na ul. Lechickiej w Koszalinie. Kierowca samochodu osobowego nie zachował należytej ostrożności przy przejeździe kolejowym i wjechał w pociąg wąskotorowy.

W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległa lokomotywa parowa Px48-3901 „Zosia”. Na szczęście żadnemu z pasażerów, ani nikomu z obsługi, nic się nie stało.

Policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję. Kierowca samochodu osobowego otrzymał mandat w wysokości 1500 zł.

– Niestety, po raz kolejny, nasza “Zośka” uległa uszkodzeniu przez kogoś, kto oznakowanie dróg i przepisy uważa za niepotrzebne dodatki – komentują przedstawiciele Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. – Kolizja zdarzyła się w miejscu, gdzie widoczność najeżdżającego pociągu jest wręcz znakomita.

 

Do podobnego zdarzenia doszło dwa tygodnie wcześniej. Kierująca autem marki Opel Astra nie zachowała szczególnej ostrożności i wjechała na tory tuż przed kolejkę Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. W wyniku tego doszło uszkodzenia parowozu Px48-3901 „Zosia” i wykolejenia pierwszego wózka tendra.

Auto wjechało w Koszalińską Kolej Wąskotorową

Dodaj komentarz