Wydarzenia

Pedofil zatrzymany w pociągu relacji Zakopane – Gdynia

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, w pociągu relacji Zakopane – Gdynia, zatrzymali pedofila. Mężczyzna był poszukiwany za dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec dzieci.

Pedofil został zatrzymany. Interweniowali funkcjonariusze SOK.
Pedofil został zatrzymany. Interweniowali funkcjonariusze SOK.

Funkcjonariusze SOK z Krakowa otrzymali informację od pracownika PKP Intercity, że w pociągu relacji Zakopane – Gdynia Główna, jeden z pasażerów zachowuje się podejrzanie w stosunku do osoby nieletniej.

– Podczas legitymowania okazało się, że 65-latek jest poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa seksualne wobec osób małoletnich. Dalsze czynności prowadzi Komisariat II Policji w Krakowie – informuje insp. Piotr Żłobicki z zespołu prasowego KG SOK.

 

Przepis art. 200 § 1 K.K. stanowi, że podlega karze ten, kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Dodaj komentarz