Tabor Wydarzenia

PESA pojechała wodorową lokomotywą do Helu [ZDJĘCIA]

Pesa wraz z Orlenem zorganizowała przejazd składem wagonowym, który jest prowadzony przez wodorową lokomotywę.

Fot. Raport Kolejowy

Dzisiaj, po godzinie 11:00 ze stacji Gdynia Główna wyruszył pociąg, który prowadzony był przez wodorową lokomotywę SM42-6Dn. Pociąg został zestawiony z dwóch wagonów POLREGIO, w tym wagonu restauracyjnego. Specjalny przejazd został zorganizowany przez Pesę Bydgoszcz wspólnie z Orlenem i ma charakter edukacyjny, podczas którego skupiono się na promocji zielonej energii wodoru i ekologii.

To pierwszy oficjalny przejazd wodorowego pojazdu Pesy do Helu. Jednak miesiąc temu zrealizowano nieoficjalny przejazd testowy, podczas którego sprawdzono m.in. różne nachylenia toru.

Zaplanowaliśmy dwa przejazdy na Hel, pierwszy organizowany w niedzielę z Orlen dla mediów, ma charakter bardziej edukacyjny, z promocją zielonej energii, wodoru i ekologii. Dla nas najważniejszy będzie przejazd podczas Trako, na który zaprosiliśmy przedstawicieli branży kolejowej, partnerów, a nawet samorządowców z półwyspu Helskiego. Chcemy pokazać, że szynowe pojazdy zasilane wodorem są doskonałym rozwiązaniem dla przewoźników regionalnych i intermodalu – mówił Maciej Grześkowiak, Dyrektor ds. Projektów Strategicznych w Pesie Bydgoszcz.

Warto wskazać, że w czwartek, już podczas targów Trako zorganizowany zostanie podobny przejazd.

Fot. Raport Kolejowy
Fot. Raport Kolejowy
Fot. Raport Kolejowy
Fot. Raport Kolejowy
Fot. Raport Kolejowy

 

Dodaj komentarz