Aktualności Tabor

Pesa przekazała pierwszą lokomotywę dla AlzaCargo

20 maja 2021 r. Pesa Bydgoszcz przekazała pierwszą lokomotywę Gama Marathon, zamówioną przez RCP dla spółki AlzaCargo.

AlzaCargo to polski przewoźnik towarowy zajmujący się spedycją i transportem kolejowym na terenie Polski i Europy. Firma specjalizuje się w przewozach kontenerowych,  kruszywach i przesyłkach ponadgabarytowych, a jej strategia zakłada dynamiczny rozwój działalności w obszarze transportu intermodalnego. Wydzierżawione z RCP Gamy Marathon będą wykorzystywane między innymi do obsługi składów kierowanych do terminali portowych Gdańska i Gdyni.

W AlzaCargo stawiamy na rozwiązania przyjazne środowisku, dla nas i naszych klientów kluczowe znaczenie ma terminowość dostaw, a zwłaszcza czas obsługi i operowania w terminalach lądowych i w portach. Lokomotywy Gama Marathon, dzięki ‚last mile’ czyli modułowi dojazdowemu idealnie odpowiadają naszym potrzebom – powiedział podczas przekazania pojazdu Wojciech Nastawny, Członek Zarządu AlzaCargo.

 

RCP jako pool taborowy systematycznie zwiększa liczbę pojazdów dzierżawionych przewoźnikom towarowym W tej chwili spółka dysponuje 27 lokomotywami, z czego 23 to Gamy wyprodukowane przez PESA. Klientami RCP są najwięksi na polskim rynku przewoźnicy kolejowi.

Prezes spółki Ireneusz Kozłowski podkreślił, że:

– RCP stale zwiększa liczbę pojazdów w swojej flocie, we wrześniu będzie ich już 34. Zgodnie z naszą strategią chcemy by po polskich torach jeździły nowoczesne, przyjazne środowisku lokomotywy i takie właśnie pojazdy oferujemy naszym klientom.

 

Czytaj dalej >