Raport z Polski Wydarzenia

PGE Energetyka Kolejowa zmodernizuje sieć trakcyjną Kolei Mazowieckich

PGE Energetyka Kolejowa, spółka z Grupy PGE, podpisała umowę z Kolejami Mazowieckimi na modernizację sieci trakcyjnej na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Tłuszcz. Prace budowlane o łącznej wartości 2,3 mln zł netto zrealizuje Zakład Mazowiecki PGE EK jeszcze przed zakończeniem 2023 r.

PGE Energetyka Kolejowa zmodernizuje sieć trakcyjną Kolei Mazowieckich
PGE Energetyka Kolejowa zmodernizuje sieć trakcyjną Kolei Mazowieckich

Podpisana przez PGE Energetyka Kolejowa i Koleje Mazowieckie umowa przewiduje przebudowę sieci trakcyjnej w grupie torów 201-204 oraz montaż fundamentów i konstrukcji w torach 31-43 na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Tłuszcz.

W ramach prac zostaną wymienione wyeksploatowane przewody jezdne i liny nośne, a także izolatory sekcyjne i osprzęt. Powstaną także nowe konstrukcje wsporcze dla grupy torów 31-34 zamontowane na fundamentach palowych.

– Cieszymy się, że możemy mieć swój wkład w unowocześnianie kolei na Mazowszu. Naszym celem jest transformacja energetyczna kolei, a każde działanie modernizacyjne przekłada się docelowo na wyższy standard podróżowania pasażerów oraz pomaga chronić środowisko – powiedział Sylwester Szczensnowicz, prezes zarządu PGE Energetyka Kolejowa.

 

Sekcja w Tłuszczu jest drugą pod względem powierzchni sekcją Kolei Mazowieckich, stacjonuje tam ok. 70 pojazdów szynowych. Jest wyposażona w nowoczesny system antyoblodzeniowy i  jedną z najnowocześniejszych myjni
w Europie.

Koleje Mazowieckie są także aktywnym uczestnikiem Centrum Efektywności Energetycznej Kolei, którego inicjatorem jest PGE Energetyka Kolejowa. Spółki współpracowały także nad rozwojem SENSUM – narzędzia pomagającego maszynistom prowadzić pociągi przy jak najmniejszym zużyciu energii elektrycznej.

Informacja prasowa | PGE Energetyka Kolejowa

Dodaj komentarz