Przetargi Tabor

Pięcioczłonowe Impulsy KM muszą poczekać na przegląd P3. Oferta przekroczyła budżet przewoźnika

Impulsy 45WE jeżdżące w barwach Kolei Mazowieckich muszą jeszcze poczekać na wykonanie przeglądu P3. Oferta złożona w postępowaniu przekroczyła budżet zamawiającego, tym samym przetarg unieważniono.

Jak informowaliśmy na łamach ‘Raportu Kolejowego’, w grudniu 2023 roku Koleje Mazowieckie uruchomiły postępowanie przetargowe na wykonanie przeglądu P3 przy łącznie dwunastu jednostkach 45WE, czyli EZT-ach Newagu.

W przetargu tym wpłynęła wyłącznie oferta Serwisu Pojazdów Szynowych. Firma ta przedstawiła propozycję cenową opiewającą na kwotę 18 819 000 zł brutto. Oferta ta trzykrotnie przekroczyła budżet zamawiającego, który na podpisanie umowy przewidział kwotę 6 125 400 zł brutto.

Nie jest więc zaskoczeniem, że Koleje Mazowieckie zdecydowały się przetarg unieważnić. Prawdopodobnie przewoźnik będzie planować zwiększenie swojego budżetu na zrealizowanie prac, by następnie na nowo ogłosić postępowanie.

Przypomnijmy, że Serwis Pojazdów Szynowych w przeszłości przeprowadzał już podobne prace przy jednostkach 45WE, z tym że dotyczyły one pojazdów Kolei Dolnośląskich.

Dodaj komentarz