Przetargi Tabor

SPS chce wykonać przegląd Impulsów Kolei Mazowieckich. Newag niezainteresowany przetargiem

Koleje Mazowieckie otworzyły oferty w przetargu na wykonanie przeglądu swoich pięcioczłonowych Impulsów. Wpłynęła tylko oferta złożona przez Serwis Pojazdów Szynowych.

Fot. Koleje Mazowieckie

W grudniu 2023 roku Koleje Mazowieckie ogłosiły przetarg, którego przedmiotem zamówienia jest wykonanie przeglądu w poziomie utrzymania P3 dwunastu EZT-ów typu 45WE. Są to jednostki, które zostały wyprodukowane przez nowosądecki Newag w ramach kontraktu podpisanego w listopadzie 2014 roku.

W przetargu wpłynęła jedynie oferta złożona przez Serwis Pojazdów Szynowych, która opiewa na kwotę 18 819 000 zł brutto. Tymczasem zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 6 125 400 zł brutto.

Warto tutaj przypomnieć, że Serwis Pojazdów Szynowych w 2022 roku podjął się wykonania przeglądu P3/2 przy jednostkach 45WE jeżdżących w barwach Kolei Dolnośląskich, czego skutkiem jest obecnie nierozstrzygnięta afera związana z oprogramowaniem producenta – więcej informacji.

Co więcej, warto wskazać, że sam Newag nie zainteresował się przetargiem na wykonanie przeglądu P3 przy swoich pojazdach. Jeszcze w 2020 roku nowosądecki producent starał się o wykonanie napraw P4 12 mazowieckich Impulsów, jednak konkurs ten przegrał z ówczesnym ZNTK Mińsk Mazowiecki (obecnie PESA Mińsk Mazowiecki).

Dodaj komentarz