Raport z Polski Wydarzenia

Pijani nastolatkowie kładli się na torach

Byli pod wpływem alkoholu i dla zabawy kładli się na torach. Niebezpieczną zabawę nastolatków przerwali funkcjonariusze SOK, którzy patrolowali szlak kolejowy Stawiska – Katowice Janów.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło w połowie lipca. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach otrzymali informację, że na szlaku kolejowym Stawiska – Katowice Janów zauważono grupę nastolatków przebywających na torowisku. Na miejsce zgłoszenia niezwłocznie wysłano patrol zmotoryzowany SOK.

– Po przybyciu w rejon zdarzenia mundurowi zauważyli grupę małoletnich. Część z nich wykazała się szczególnym brakiem wyobraźni, kładąc się na torach – relacjonują mundurowi. – Od młodzieży w wieku od 13 do 17 lat wyczuwalna była silna woń alkoholu oraz widoczne były wyraźne problemy z zachowaniem równowagi. W przypadku nadjeżdżającego pociągu mogło to mieć katastrofalne skutki.

 

Szlak kolejowy, na którym bawili się pijani nastolatkowie, wykorzystywany jest przez pociągi towarowe. Ze względu na masę pojazdów, droga hamowania jest dłuższa niż pociągów pasażerskich. Zabawa na torach mogła się zakończyć dla młodzieży tragicznie. Swoim zachowaniem stworzyli realne zagrożenie nie tylko dla własnego zdrowia i życia, ale także dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Nietrzeźwi małoletni zostali przekazani funkcjonariuszom z V Komisariatu Policji w Katowicach, gdzie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające.

Dodaj komentarz