Raport z Polski Wydarzenia

Piotr Malepszak: Stawiamy na otwartość i nie boimy się trudnych pytań

W siedzibie PKP Polskich Linii Kolejowych odbyło się śniadanie prasowe z udziałem Piotra Malepszaka, Podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury oraz Piotra Wyborskiego, Prezesa Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. W jego trakcie wiceminister zapowiedział większą otwartość w relacjach z mediami oraz obiecał usprawnić proces dostępu do informacji w spółce PKP PLK.

Piotr Malepszak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury (fot. Michał Ciechowski | Raport Kolejowy)
Piotr Malepszak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury (fot. Michał Ciechowski | Raport Kolejowy)

– Jestem zmęczony propagandą i ukrywaniem informacji. Jestem zmęczony brakiem możliwości – także jeżeli chodzi o dziennikarzy. Staracie się państwo pozyskać konkretne informacje o inwestycjach, a spotykacie się ze ścianą. Do tej pory zdobycie raportów, szczegółów funkcjonowania spółki i prowadzonych przez nią działań było dość trudne. I to musi się zmienić stawiamy na otwartość, liczymy się z tym, że padną z waszej strony pytania trudne. I nie boimy się tej rękawicy podjąć.

 

Minister Malepszak podkreślił, że przyjrzy się racjonalnemu wydatkowaniu środków na inwestycje.

– Inwestycje mają służyć pasażerom, ale nie na zasadzie biegania po 200- lub 300-metrowych peronach – podkreślał. – Nie chcemy wyważać drzwi. Nasze podejście jest oparte na tym, co dzieje się w Europie Zachodniej. Mieliśmy duże pieniądze skierowane na kolej, a jakość ich wydawania dziś nas nie satysfakcjonuje.

 

Otwartość w stosunku do mediów potwierdził także prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

– Współpraca z mediami i z całym otoczeniem będzie szeroka – mówił Piotr Wyborski. – Chodzi nam o tworzenie otwartej debaty, chcemy dzielić się z Wami swoimi sukcesami, ale także rozmawiać o problemach.

 

Rada Nadzorcza PKP Polskich Linii Kolejowych wybrała prezesa

Szczegóły spotkania w PKP Polskich Liniach Kolejowych prezentować będziemy na łamach portalu raportkolejowy.pl w ciągu kilku następnych godzin.

Dodaj komentarz