Wydarzenia

Rada Nadzorcza PKP Polskich Linii Kolejowych wybrała prezesa

Piotr Wyborski został prezesem zarządu spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Decyzję w tej sprawie podjęła Rada Nadzorcza spółki. Wyborski został pełniącym obowiązki prezesa PLK w lutym 2024 r., po odwołaniu dotychczasowego zarządu.

Fot. PKP PLK
Fot. PKP PLK

-Wybór Pana Piotra Wyborskiego na stanowisko Prezesa Zarządu, w opinii Rady Nadzorczej, jest gwarancją efektywnego działania PKP Polskich Linii Kolejowych, należytego utrzymania stanu sieci kolejowej, sprawnego prowadzenia procesu inwestycyjnego i stałego poprawiania stanu bezpieczeństwa na kolei – powiedział Jakub Majewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej.

 

Piotr Wyborski urodził się w 1977 roku. Jest absolwentem Wydziału Finansów i Bankowości SGH w Warszawie. Z branżą kolejową związany jest od 2013 r. Wówczas został pełnomocnikiem zarządu PKP PLK. Wcześniej odbywał staż w firmie audytorskiej EY, gdzie awansował do stanowiska starszego menedżera.

W latach 2015-2016 był członkiem zarządu PKP PLK ds. utrzymania infrastruktury. Rok później mianowano go dyrektorem ds. obsługi klienta firmy Thales. Dyrektorem operacyjnym został w roku 2020.

Konkurs na Członków Zarządu PKP PLK S.A. ogłoszony [WARUNKI]

W 2023 r. był członkiem zarządu spółki Kross.

W połowie lutego Walne Zgromadzenie spółki PKP PLK powołało Piotra Wyborskiego do Rady Nadzorczej. Jej członkowie delegowali go do pełnienia obowiązków prezesa.

Dodaj komentarz