Personalia

Piotr Rachwalski, były prezes KD, prezesem PKS Słupsk

Piotr Rachwalski, były prezes Kolei Dolnośląskich, wybrany został na stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Jak poinformował Maciej Chaberski, przewodniczący Rady Nadzorczej PKS Słupsk, kandydatura Rachwalskiego poparta została jednogłośnie.

Fot. archiwum / 2017

Przetrwanie w czasie pandemii – od tego zaczął swoją wypowiedź nowy prezes PKS Słupsk.

– Na początek musimy przetrwać – mówi o planach naprawy spółki Piotr Rachwalski, cytowany przez Radio Gdańsk. – W tej chwili PKS-y w Polsce padają jeden po drugim, więc na razie musimy skupić się na tym, aby przetrwać, a potem poprawić jakość. Nie może to być ta jakość, którą znają ludzie z lat 80. Oczywiście tu też nie chodzi o odkrywanie Ameryki, bo naszym atutem ma po prostu być oferta. Wchodzi w to jakość, czystość, bezpieczeństwo, punktualność, częstotliwość. Nie możemy być sprowadzeni do sprzątania po przewoźnikach prywatnych.

Istotnym zadaniem w najbliższym czasie będzie m.in. praca nad konkurencją dla istniejących już przewoźników, którzy pracują na terenie Słupska i okolc.

PKS Słupsk należy do dwóch właścicieli – powiatu słupskiego i lęborskiego. Kim jest nowy prezes przedsiębiorstwa?

Piotr Rachwalski od roku 2014 zarządzał Kolejami Dolnośląskimi. Był także prezesem firmy przewozowej Nord Express, a od roku 2019 prezesem wałbrzyskiego aquaparku. Prezes PKS Słupsk jest także ekonomistą transportu.

Źródło: Radio Gdańsk