Pasażer Tramwaje Wydarzenia

PIXEL promuje najnowszy produkt – kasownik biletów NV1

Bydgoska firma PIXEL zaprezentowała kasownik biletów elektronicznych i papierowych NV1. To nowość na rynku system poboru opłat. Jak urządzenie działa?

Kasownik zainstalowany w pojeździe komunikacji miejskiej pozwoli pasażerowi zarówno nabyć bilet elektroniczny, jak i skasować ten papierowy.

Urządzenie wyposażone zostało w duży pojemnościowy dotykowy ekran o przekątnej 7 cali. Wyświetlane są na nim dane dot. dokonanej opłaty za przejazdy, informacji pasażerskiej, reklamy i komunikaty, informacje dotyczące odbioru lub podglądu produktów zakupionych przez Internet.

Kasownik obsługuje wszystkie dostępne zbliżeniowe karty płatnicze: Visa, Mastercard, Maestro, a za przejazd można zapłacić kartą, telefonem czy zegarkiem. Pobór opłaty możliwy jest w różnorodnych taryfach, w tym, w Smart Taryfie PixBee – mówią przedstawiciele firmy PIXEL.

O realizacji transakcji oraz stanie pracy urządzenia NV1 informują różnokolorowe diody. Kasowniki wyposażone są także w skaner kodów 2D/1D, dzięki któremu można rejestrować przejazdy wynikające np. z różnego rodzaju akcji promocyjnych czy zniżek.

Istotną informacją jest też to, że NV1 może pracować w sposób zależny jak i niezależny od autokomputera – dodaje producent. – To urządzenie na miarę naszych czasów. NV1 ma wbudowany beacon, który ma za zadanie w błyskawiczny sposób dostarczyć podróżującemu podstawowych informacji o przejeździe, m.in. rodzaj taryfy, trasę przejazdu. Ta dogodność na pewno znajdzie swoich amatorów chociażby wśród turystów czy przyjezdnych, którzy nie mieli czasu zaznajomić się z obowiązującymi taryfami w mieście.

Urządzenie posiada również autodiagnostykę sprzętową jak i programową. Kasownik NV1 ma wbudowany układ zabezpieczeń z certyfikatem Common Criteria EAL6+ umożliwiający bezpieczną obsługę kart i komunikację.

Oferowany przez PIXEL-a kasownik powstał we współpracy z firmą Beesset.

Dodaj komentarz