global Przewozy towarowe Wydarzenia

PKP CARGO INTERNATIONAL zainstaluje w 29 lokomotywach system ETCS

PKP CARGO INTERNATIONAL, przewoźnik wchodzący w skład Grupy PKP CARGO, zainstaluje w 29 lokomotywach typu 753.7 mobilny system bezpieczeństwa. Inwestycja będzie współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Transport.

Przetarg na dostarczenie i instalację systemu wygrała spółka CZ LOKO. Dostarczy ona system ETCS do pierwszych 11 lokomotyw. Całkowita wartość zamówienia wynosi 278 milionów CZK na wszystkie 29 lokomotyw.

– Modernizacja taboru kolejowego to kluczowy element strategii Grupy PKP CARGO INTERNATIONAL polegającej na tym, aby stale wyprzedzać konkurencję i oferować naszym klientom najlepsze usługi transportowe i logistyczne na rynku kolejowych przewozów towarowych. Montaż urządzeń bezpieczeństwa ETCS w 29 lokomotywach typu 753.7 to kolejna znacząca inwestycja w naszej flocie ”- powiedział Maciej Walczyk, Prezes Zarządu PKP CARGO INTERNATIONAL .

 

PKP CARGO INTERNATIONAL oznaczył już wszystkie lokomotywy i wagony swoją nazwą i logo w ramach procesu rebrandingu całej Grupy w 2019 roku. Wszystkie lokomotywy pomarańczowo-szare i żółto-niebieskie są również przemalowywane na niebiesko-zielone, a wagony lakierowane na niebiesko – czyli barwy korporacyjne macierzystej Grupy PKP CARGO.

– Całkowity rebranding i nowo pomalowany tabor kolejowy traktujemy jako ważny element naszej identyfikacji wizualnej, która ma lepiej scharakteryzować działalność Grupy PKP CARGO INTERNATIONAL na rynku europejskim i ściśle powiązać ją z Grupą PKP CARGO – powiedział Maciej Walczyk .

Reklama