global Przewozy towarowe Wydarzenia

PKP CARGO INTERNATIONAL zainstaluje w 29 lokomotywach system ETCS

PKP CARGO INTERNATIONAL, przewoźnik wchodzący w skład Grupy PKP CARGO, zainstaluje w 29 lokomotywach typu 753.7 mobilny system bezpieczeństwa. Inwestycja będzie współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Transport.

Przetarg na dostarczenie i instalację systemu wygrała spółka CZ LOKO. Dostarczy ona system ETCS do pierwszych 11 lokomotyw. Całkowita wartość zamówienia wynosi 278 milionów CZK na wszystkie 29 lokomotyw.

Modernizacja taboru kolejowego to kluczowy element strategii Grupy PKP CARGO INTERNATIONAL polegającej na tym, aby stale wyprzedzać konkurencję i oferować naszym klientom najlepsze usługi transportowe i logistyczne na rynku kolejowych przewozów towarowych. Montaż urządzeń bezpieczeństwa ETCS w 29 lokomotywach typu 753.7 to kolejna znacząca inwestycja w naszej flocie ”- powiedział Maciej Walczyk, Prezes Zarządu PKP CARGO INTERNATIONAL .

 

PKP CARGO INTERNATIONAL oznaczył już wszystkie lokomotywy i wagony swoją nazwą i logo w ramach procesu rebrandingu całej Grupy w 2019 roku. Wszystkie lokomotywy pomarańczowo-szare i żółto-niebieskie są również przemalowywane na niebiesko-zielone, a wagony lakierowane na niebiesko – czyli barwy korporacyjne macierzystej Grupy PKP CARGO.

– Całkowity rebranding i nowo pomalowany tabor kolejowy traktujemy jako ważny element naszej identyfikacji wizualnej, która ma lepiej scharakteryzować działalność Grupy PKP CARGO INTERNATIONAL na rynku europejskim i ściśle powiązać ją z Grupą PKP CARGO – powiedział Maciej Walczyk .