Wydarzenia

PKP CARGO pojedzie parowozami na trasie z Chabówki do Nowego Targu. Prezes UTK wydał zgodę

PKP CARGO otrzymało otwarty dostęp na realizację przewozów na trasie Chabówka – Nowy Targ, na którą wyjadą zabytkowe parowozy.

PKP Cargo pojedzie parowozami z Chabówki do Nowego Targu (fot. Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce)
PKP Cargo pojedzie parowozami z Chabówki do Nowego Targu (fot. Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce)

PKP CARGO pod koniec 2022 roku zawnioskowało do Urzędu Transportu Kolejowego o przyznanie otwartego dostępu dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie ChabówkaNowy TargChabówka. Dzisiaj UTK udostępnił decyzję Prezesa, w ramach której PKP Cargo będzie mogło uruchamiać pociągi obsługiwane przez zabytkowy tabor na linii kolejowej nr 99.

Decyzja Prezesa UTK obowiązuje od 30 czerwca 2023 roku do 30 czerwca 2028 roku. W tym czasie przewoźnik będzie mógł uruchamiać:

  • w relacji ChabówkaNowy Targ: 2 pociągi na dobę, w soboty i niedziele w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia oraz 15 sierpnia;
  • w relacji Nowy TargChabówka: 2 pociągi na dobę, w soboty i niedziele w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia oraz 15 sierpnia.

Parowozy wyjadą na trasę ChabówkaNowy Targ w ramach zastępstwa za połączenie Chabówka – Kasina Wielka, z uwagi na zaplanowaną modernizację przebiegu trasy do Kasiny Wielkiej.

Przewoźnik będzie realizował przewozy przy pomocy pojazdów zestawionych z taboru retro, które prowadzone będą przez parowozy serii Ty2/Ty42 lub TKt48. Pociągi będą zestawiane także z wagonów retro typu Bi-29, BCi-28, Ci-28, 3A, 43A, 101A, 120A.

Pociągi w relacji ChabówkaNowy Targ
Pociągi w relacji Nowy TargChabówka

Dodaj komentarz