Przewozy towarowe Wydarzenia

PKP Cargo wypłaci pracownikom czerwcowe pensje

Spółka PKP Cargo wypłaci w środę 100 proc. wynagrodzeń za czerwiec – informuje p.o. prezesa Marcin Wojewódka. Jak zaznaczył, sytuacja spółki jest trudna, ale nie ma planów likwidacji, upadłości czy jej zamknięcia.

Fot. PKP Cargo
Fot. PKP Cargo

O sytuacji PKP Cargo Marcin Wojewódka mówił w trakcie posiedzenia sejmowej podkomisji ds. transportu kolejowego. Według przekazanych przez niego informacji, spółka jest zadłużona, nie reguluje części zobowiązań i nie płaci dużej części faktur. Zachowuje jednak płynność finansową, co pozwoli wypłacić czerwcowe pensje wszystkim pracownikom. Stanie się to dziś – 10 lipca.

Zdaniem Wojewódki, zarząd chce naprawić sytuację, w której znalazła się spółka. Pod koniec czerwca PKP Cargo złożyło do sądu wniosek o sanację, o czym możecie przeczytać poniżej.

Sanacja PKP Cargo budzi obawy pracowników i kontrahentów [KOMENTARZ]

Sanacja pozwoli spółce nie płacić odsetek od zaległych płatności oraz wycofać z niekorzystnych kontraktów. Sytuacja ta nie zagrozi także ewentualnemu udziałowi PKP Cargo w przetargach. Warunkiem będzie regulacja w terminie składek społecznego ubezpieczenia i podatków.

Według informacji przekazanych przez Wojewódkę, wkrótce przygotowany i wdrożony zostanie plan restrukturyzacji spółki, realizowany w ramach sanacji.

PKP Intercity Remtrak zatrudni pracowników PKP CARGO S.A.

PKP Cargo zapowiedziało zwolnienia grupowe

Spółka PKP Cargo kilka dni temu zapowiedziała zwolnienia grupowe, które obejmą ponad 4 tys. pracowników. Zdaniem p.o. prezesa Zarządu, działania te są koniecznością. Największą pozycją w planie finansowym spółki są koszty zatrudnienia. Bez ich redukcji Zarząd spółki nie odratuje.

Zwolnienia grupowe w PKP CARGO S.A.

Dodaj komentarz