Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

PKP Intercity: Darmowe przejazdy w Dzień Dziecka

PKP Intercity poinformowało o specjalnej ofercie skierowanej do dzieci i młodzieży do lat 16. W środę 1 czerwca będą oni mogli podróżować wszystkimi pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Bilety są już w sprzedaży na oficjalnej stronie przewoźnika.

PKP Intercity świętuje Dzień Dziecka. Dla najmłodszych przygotowało wyjątkową ofertę.
PKP Intercity świętuje Dzień Dziecka. Dla najmłodszych przygotowało wyjątkową ofertę.

Aby w Dniu Dziecka dzieci i młodzież do lat 16 mogli podróżować bezpłatnie, należy pobrać darmowy bilet w kasie biletowej lub, z wyjątkiem pociągów EIP (Pendolino), u konduktora.

Jak przypomina przewoźnik, darmowy bilet w drugiej klasie można uzyskać tylko z dokumentem potwierdzającym wiek dziecka. Należy go okazać podczas kontroli biletów. Może to być legitymacja szkolna, dowód osobisty, paszport bądź nawet książeczka zdrowia. Dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami PKP Intercity na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%.

Na każdą podróż trzeba pobrać oddzielny bilet. Są one bowiem ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione.

PKP Intercity posiada także ofertę dla opiekunów dzieci, która pozwala na zakup tańszych biletów. Aby otrzymać zniżkę, należy skorzystać z Biletu Rodzinnego. Kiedy podróżujemy w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, każdy z członków grupy otrzyma 30% zniżki na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają jednak ze swoich indywidualnych uprawnień.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny również będą mogli skorzystać z ulgi. Oprócz ustawowej ulgi 37%, otrzymają także 30% zniżki na zakupione bilety w przypadku, gdy przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie. Dziecko, które skorzysta z promocji 1 czerwca również może być uczestnikiem grupy Biletu Rodzinnego lub Dużej Rodziny.

Przewoźnik poinformował również o wyjątkowych atrakcjach dla młodych miłośników kolei na dworcu Kraków Główny.

– Odbędzie się jednodniowa wystawa taboru kolejowego. Najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli dokładnie obejrzeć pociągi, zwiedzić ich wnętrze, porozmawiać z konduktorem, a nawet usiąść na fotelu maszynisty. Na dzieci czekać będą także konkursy z nagrodami. Wstęp na wydarzenie będzie darmowy – podano.

Dodaj komentarz