global Pasażer

PKP Intercity na Węgry wjedzie bez wagonów sypialnych i kuszetek

PKP Intercity od 31 sierpnia wprowadziło zmiany w kursowaniu swoich pociągów w kierunku Węgier. Decyzja podjęta została w związku z ograniczeniem wjazdu na terytorium Węgier, wprowadzonym przez tamtejszy rząd.

Ograniczenia dotyczą wagonów sypialnych i kuszetek. Nie będą one włączone do pociągu IC Chopin:

a) od 31.08.2020 – przestaje kursować wagon sypialny i wagon kuszeta, WarszawaKraków – Bratysława – Budapeszt kursujące w pociągu Chopin/Metropol relacji,

b) od 1.09.2020 – przestaje kursować wagon sypialny i wagon kuszeta Budapeszt – Bratysława – KrakówWarszawa, kursujące w pociągu Metropol/Chopin.

Pociąg IC Chopin do odwołania w relacji WarszawaKraków – Bratysława – Budapeszt będzie prowadził wyłącznie wagony z miejscami do siedzenia.

Rząd Węgier wprowadza restrykcje dotyczące możliwości wjazdu obcokrajowców na terytorium kraju. Restrykcje nie dotyczą jedynie:

  • obywateli Węgier,
  • bliskiej rodziny nieposiadającej obywatelstwa węgierskiego,
  • osób podróżujących w celach służbowych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na specjalnie dedykowanej stronie internetowej.

W związku z wprowadzonymi zmianami PKP Intercity umożliwia podróżnym zwrot biletów na ww. połączenia (oraz inne połączenia do/z Węgier) bez potrącenia odstępnego, bez względu na ofertę w jakiej został zakupiony bilet (dotyczy również biletów nabytych w ofercie Super Promo International). Zwrotu należy dokonać przed rozpoczęciem podróży. Zwrot za bilety częściowo wykorzystane oraz za bilety przedłożone do zwrotu po upływie terminu ważności odbywa się w drodze pisemnego wniosku.

Podróżni mają także możliwość wymiany biletów z miejscami leżącymi lub sypialnymi na miejsca siedzące – również bez potrącania odstępnego:

  • w przypadku biletów w cenach bazowych lub z ofert typu Visit… kasa dokona wymiany miejscówki zwracając różnicę w cenie,
  • w przypadku biletów z oferty bezzwrotnej Super Promo International (SPI) kasa wyda miejscówkę na miejsce do siedzenia, a różnica pomiędzy ceną w danym szczeblu SPI w wagonie sypialnym/kuszetce, a odpowiednim szczeblem SPI w wagonie z miejscami do siedzenia zostanie zwrócona po podróży, na podstawie pisemnego wniosku.

Dodaj komentarz