Raport z Polski Tabor Wydarzenia

PKP Intercity odebrało 60 zmodernizowanych wagonów 141A-20

PKP Intercity odebrało 60 zmodernizowanych wagonów typu 141A-20. Szczegóły inwestycji spółka przedstawiła na dzisiejszej konferencji prasowej.

Cieszę się z kolejnego zrealizowanego przez PKP Intercity i konsorcjum firm PESA Bydgoszcz oraz ZNTK Mińsk Mazowiecki kontraktu – podkreślał Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. – Obie strony wywiązały się ze swojej umowy na czas, mimo trudnych warunków panujących w Polsce. Pesa dostarczyła wagony, a PKP Intercity nie wycofało się z kontraktu. Dziś do floty przewoźnika trafi 60 nowoczesnych wagonów. Wychodzimy mocno z zakrętu koronawirusowego i wygrywamy tę walkę. Polska kolej mocno przyspiesza.

.

O inwestycji mówił także Andrzej Bittel, Sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Radosna dla nas chwila, ponieważ każda zmodernizowana jednostka cieszy – podkreślał. – Polska kolej nie przestaje się rozwijać i w ten rozwój inwestuje. Mam nadzieję, że wspólnie z tych kolejnych udogodnień, jakie daje PKP Intercity, będziemy korzystać.

.

Inwestycje realizowane przez PKP Intercity wsparte są środkami z Unii Europejskiej.

Dla Centrum Unijnych Projektów Transportowych to również ważny moment – podkreślała Joanna Lach, dyrektor CUPT. – Współpracujemy z PKP Intercity od lat. Warto dziś podkreślić, że inwestycje realizowane przy wsparciu środków unijnych to duży krok w stronę poprawy komfortu podróży.

.

W konferencji prasowej udział wziął także Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESA Bydgoszcz.

–  Rola PESA Bydgoszcz jest jednoznaczna – jesteśmy dostawcą wyremontowanych wagonów i całkiem dobrze się w tej roli czujemy – podkreślał. – Kończymy jeden kontrakt, ubiegamy się o kolejny. Produkujemy i modernizujemy również wagony dla przewoźników zagranicznych. Z wielką dumą przyznajemy, że chcą oni podglądać standardy PKP Intercity. My, w ramach możliwości, trochę im podpowiadamy, kierując również do przewoźnika. Jest się od kogo uczyć! Gratuluję PKP Intercity i dziękuję za współpracę.

.

Wagony modernizowane były przez konsorcjum, w skład którego wchodził także ZNTK Mińsk Mazowiecki.

Cieszymy się, że jakość usług świadczonych przez wykonawcę, znajduje uznanie w oczach PKP Intercity i pasażerów, którzy na co dzień korzystają ze zmodernizowanych wagonów – podkreślał Jacek Bilski, Prezes Zarządu ZNTK Mińsk Mazowiecki. – Przed nami kolejne wyzwania!

.

Na koniec głos zabrał Prezes Zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk.

Ostatnie tygodnie to bardzo ważny okres dla PKP Intercity – mówił Chraniuk. – Odbieramy kolejne wyremontowane wagony. Pokonujemy coraz dłuższe trasy, bijemy rekordy prędkości, rekordy w dziedzinie inwestycji i rozwoju. Mimo pandemii dbamy o komfort i jakość przewozów. 

Jak podkreślił Prezes Zarządu PKP Intercity, odremontowane wagony trafią na linię SzczecinTrójmiasto, na której pasażerowie oczekują zwiększenia komfortu podróży.

PESA zmodernizuje kolejne wagony dla PKP Intercity

Dodaj komentarz