Inwestycje Tabor Wydarzenia

PKP Intercity podsumowało inwestycje taborowe w 2020 r.

PKP Intercity w minionym roku wzmocniło swój park taborowy o 30 nowoczesnych lokomotyw elektrycznych oraz ponad 130 zmodernizowanych wagonów. Wartość podpisanych umow przekroczyła 5 mld zl. Co przyniesie ten rok?

Od stycznia do końca listopada 2020 r. na pokład pociągów PKP Intercity wsiadło 25 mln pasażerów – o 20 mln mniej, niż przed rokiem. Mimo utrudnionej sytuacji rynkowej PKP Intercity zgodnie z planem kontynuuje inwestycje w unowocześnienie floty swoich pociągów.

W Nowy Rok przewoźnik wszedł z zakontraktowanymi umowami o łącznej wartości ponad 5 mld zł brutto. PKP Intercity odebrało już 46 proc. pojazdów zaplanowanych do zakupu lub modernizacji w realizowanym programie „PKP IntercityKolej Dużych Inwestycji”.

Epidemia spowodowała chwilowe zatrzymanie trendu stałego wzrostu liczby pasażerów, który obserwowaliśmy na kolei od kilku lat. Przemyślane i konsekwentnie realizowane inwestycje, takie jak te prowadzone przez PKP Intercity, są niezbędne do szybkiego powrotu kolei na ścieżkę wzrostu. Dzięki nim polska Kolej staje się bezpieczna, komfortowa i przewidywalna – zapewnia Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.