Wydarzenia

PKP Intercity świętuje 20-lecie istnienia

1 września br. Spółka PKP Intercity obchodziła swój okrągły jubileusz – 20 lat wcześniej została wydzielona z Grupy PKP, by obsługiwać międzymiastowe połączenia. Od tego dnia na tory wyjechało ponad 1,8 mln pociągów, a z usług przewozowych skorzystało ponad 550 milionów pasażerów.

O zbliżającej się rocznicy podróżni mogli dowiedzieć się już w lipcu, ponieważ wtedy elektryczne zespoły trakcyjne obsługiwane przez pojazdy Pendolino, Flirt oraz Dart, zostały ozdobione naklejką z okolicznościowym logo 20-lecia. Dodatkowo, na specjalnie dedykowanej stronie udostępnione zostało specjalne kalendarium najważniejszych wydarzeń z ostatnich dwóch dekad. Są tam przedstawione kamienie milowe w działalności PKP Intercity, pokazujące kolejne zmiany w rozwoju oferty dla pasażerów i inwestycje w unowocześnianie floty pociągów. Z kalendarium można zapoznać się TUTAJ
https://www.intercity.pl/pl/20lecie/

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez przewoźnika. W ramach obchodów przygotowano wystawę, która ma pokazać, jakie zmiany zaszły w Spółce od momentu jej powstania. Natomiast na użytkowników mediów społecznościowych czeka konkurs fotograficzny z nagrodami w postaci okolicznościowych gadżetów przewoźnika.

Można powiedzieć, że dwie dekady działalności Spółki to poza przewożeniem pasażerów, także ogromny wysiłek włożony w zmianę oblicza polskiej kolei. Sukces nie mógłby mieć miejsca bez oddanych pracowników, co podkreślił Prezes Zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk:

– Praca na kolei to służba, jak i pasja. Obchody 20-lecia to doskonała okazja, aby docenić i uhonorować tę pracę. Dlatego chciałbym podziękować w imieniu zarządu PKP Intercity wszystkim tym, którzy sprawiają, że pasażerowie wybierają nasze pociągi i czują się w nich bezpiecznie. Naszym celem jest, aby przez kolejne 20 lat działalności PKP Intercity jeszcze bardziej poszerzyć grono wiernych pasażerów kolei.