Wydarzenia

PKP Intercity świętuje 20-lecie istnienia

1 września br. Spółka PKP Intercity obchodziła swój okrągły jubileusz – 20 lat wcześniej została wydzielona z Grupy PKP, by obsługiwać międzymiastowe połączenia. Od tego dnia na tory wyjechało ponad 1,8 mln pociągów, a z usług przewozowych skorzystało ponad 550 milionów pasażerów.

PKP Intercity

O zbliżającej się rocznicy podróżni mogli dowiedzieć się już w lipcu, ponieważ wtedy elektryczne zespoły trakcyjne obsługiwane przez pojazdy Pendolino, Flirt oraz Dart, zostały ozdobione naklejką z okolicznościowym logo 20-lecia. Dodatkowo, na specjalnie dedykowanej stronie udostępnione zostało specjalne kalendarium najważniejszych wydarzeń z ostatnich dwóch dekad. Są tam przedstawione kamienie milowe w działalności PKP Intercity, pokazujące kolejne zmiany w rozwoju oferty dla pasażerów i inwestycje w unowocześnianie floty pociągów. Z kalendarium można zapoznać się TUTAJ
https://www.intercity.pl/pl/20lecie/

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez przewoźnika. W ramach obchodów przygotowano wystawę, która ma pokazać, jakie zmiany zaszły w Spółce od momentu jej powstania. Natomiast na użytkowników mediów społecznościowych czeka konkurs fotograficzny z nagrodami w postaci okolicznościowych gadżetów przewoźnika.

Można powiedzieć, że dwie dekady działalności Spółki to poza przewożeniem pasażerów, także ogromny wysiłek włożony w zmianę oblicza polskiej kolei. Sukces nie mógłby mieć miejsca bez oddanych pracowników, co podkreślił Prezes Zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk:

Praca na kolei to służba, jak i pasja. Obchody 20-lecia to doskonała okazja, aby docenić i uhonorować tę pracę. Dlatego chciałbym podziękować w imieniu zarządu PKP Intercity wszystkim tym, którzy sprawiają, że pasażerowie wybierają nasze pociągi i czują się w nich bezpiecznie. Naszym celem jest, aby przez kolejne 20 lat działalności PKP Intercity jeszcze bardziej poszerzyć grono wiernych pasażerów kolei.

Warto podkreślić, że PKP Intercity wyprawia średnio ponad 400 składów każdego dnia. W szeregach Spółki pracuje ponad 8 tys. osób, które dbają o jej rozwój i codziennie czuwają nad bezpieczeństwem pasażerów, także pracując w ostatnim czasie w wymagającym reżimie sanitarnym. To dzięki ich zaangażowaniu pociągi są jednym z najbezpieczniejszych środków transportu.

Do Szczecina dotarł pierwszy dwukierunkowy tramwaj

Dodaj komentarz