Pasażer Raport z Polski

PKP Intercity uruchomiło nowy system sprzedaży biletów e-IC 2.0.

PKP Intercity wprowadziło prokliencką rewolucję w zakupie biletów. Od środy 11 października dostępny jest nowy system sprzedaży – e-IC 2.0. To pakiet rozwiązań funkcjonalnych i graficznych, które sprawiają, że zakupy na stronie przewoźnika są bardziej intuicyjne i wygodne.

Przewoźnik PKP Intercity, opierając się na sukcesie aplikacji mobilnej, podjął decyzję o rozwoju kolejnego kanału zdalnej sprzedaży biletów. Pasażerowie od środy mogą nabywać bilety w nowym systemie – w przyszłości zastąpi on znany wszystkim e-IC.

Zamówiona w grudniu ubiegłego roku wersja 2.0 to pakiet rozwiązań funkcjonalnych i graficznych, który ułatwi zakup biletów na przejazdy z PKP Intercity.

Funkcje systemu e-IC 2.0

Podróżni, korzystający z systemu e-IC 2.0 mogą zaplanować podróż „tam i z powrotem”, skorzystać z profili zakupowych, wskazując ulubione lub najczęstsze relacje oraz dodać bilet do kalendarza. Platforma podpowiada także najlepszą dla podróżnych ofertę, która jest dopasowana do ich indywidualnych potrzeb. Po podaniu daty urodzenia pasażera, e-IC 2.0 sugeruje ulgi, najbardziej korzystne dla danego przedziału wiekowego.

Funkcja metastacji

Podobnie jak w poprzedniej wersji systemu sprzedaży, pasażerowie mają dostęp do funkcji metastacji, dzięki której mogą wpisać wyłącznie nazwę miasta docelowego, a niekoniecznie konkretnej stacji. W tym wypadku system zaoferuje wszystkie dostępne połączenia z daną destynacją, biorąc pod uwagę dworce w wybranym mieście. Co więcej, e-IC 2.0 wskaże tor i peron, z którego odjeżdża pociąg. Podróżni mogą skorzystać także z graficznej rezerwacji miejsc czy prezentacji frekwencji. W przyszłości dostępny będzie również koszyk zakupowy, a także możliwość zakupu biletów okresowych oraz zakup bez zakładania konta.

– Przez wiele lat odkładano wszelkie decyzje o wprowadzeniu kolei w XXI wiek. My mówimy stop niedasizmowi. Z sukcesem wprowadziliśmy na rynek naszą aplikację mobilną, a dziś możemy pochwalić się zupełnie odmienionym, nowoczesnym systemem sprzedaży. e-IC 2.0 to wielki krok w przyszłość i śmiało możemy mówić o rewolucji w PKP Intercity. Nowy system to także ukłon w stronę naszych pasażerów, którzy od dziś będą kupować bilety wygodniej, sprawniej i bardziej intuicyjnie  – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

 

Z wersji beta mogą korzystać użytkownicy, którzy posiadają konto w  starym serwisie e-IC lub w aplikacji mobilnej. Zakup biletów bez logowania do konta nie jest na ten moment dostępny. Zakupione uprzednio bilety będą dostępne na koncie użytkownika w każdej wersji systemu sprzedaży, czyli w obu wersjach systemu e-IC oraz w aplikacji mobilnej. Nowy serwis w wersji beta dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Bilety w wersji beta e-IC 2.0 można zakupić wyłącznie na połączenia krajowe. Nowy system oferuje możliwość kupienia biletów tam i z powrotem oraz tych w jedną stronę. Poprzez e-IC 2.0 można aktualnie nabyć bilety na przejazdy bezpośrednie lub z jedną przesiadką.

Serwis dostępny jest pod adresem https://ebilet.intercity.plotwiera się w nowym oknie i działa równolegle do obecnego systemu e-IC.

Dodaj komentarz