Pasażer Raport z Polski

PKP Intercity w okresie świątecznym wydłuża trasy 7 pociągów

W okresie Wielkanocy PKP Intercity wzmocni najpopularniejsze połączenia dodatkowymi wagonami. Liczba miejsc zwiększy się w ponad 180 pociągach. Spółka zaplanowała wydłużenie tras 7 składów.

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Od środy 5 kwietnia na polskie tory wyjechały wzmocnione składy PKP Intercity. Przewoźnik uruchomił dodatkowych 275 wagonów w 182 pociągach. Pojawią się one na trasach m.in. z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Katowic, Szczecina, Lublina czy Przemyśla, jadących w stronę innych większych miast lub popularnych ośrodków turystycznych.

Tak przygotowane składy kursować będą do 11 kwietnia.

Powrót ze Świąt Wielkanocnych w Trójmieście ułatwi dodatkowy pociąg EIC Kaszub. W dniach 10 i 11 kwietnia zabierze pasażerów z Gdyni Głównej do Warszawy Wschodniej, a następnie w relacji odwrotnej. W tych samych dniach uruchomione zostanie dodatkowe połączenie IC Lednica rel. Gdynia Główna – Wrocław Główny – Gdynia Główna. Natomiast 10 kwietnia PKP Intercity zaplanowało dodatkowe uruchomienie pociągów IC Kraszewski rel. Warszawa Wschodnia – Terespol – Warszawa Wschodnia i IC Laguna rel. Warszawa Centralna – Gdynia Główna – Warszawa Centralna.

W przypadku zwiększonego zainteresowania danym połączeniem, PKP Intercity na bieżąco będzie wzmacniało składy. Frekwencja w pociągach poddawana jest bowiem stałym analizom.

Świąteczne podróże z bliskimi

Pasażerowie, którzy planują rodzinne podróże mogą skorzystać z oferty dla małych grup – Taniej z Bliskimi. Aby z niej skorzystać wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób – wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów. Co ważne, oferta łączy się z ulgami ustawowymi i obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych. Warto pamiętać, że bilety należy kupić najpóźniej 1 dzień przed wyjazdem. Dzięki Taniej z Bliskimi podróże koleją z rodziną lub grupą przyjaciół są tańsze. Dostępna jest także oferta promocyjna – Bilet Rodzinny – na połączenia ekspresowe EIC i EIP. Pozwala ona obniżyć koszty podróży o 30%. Podróżując zatem w grupie od 2 do 5 osób, w tym z dzieckiem, które nie ukończyło 16 lat, warto skorzystać z Biletu Rodzinnego.

We wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można korzystać z Karty Dużej Rodziny, która daje 30% rabatu podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną).

Podróżując z dziećmi warto pamiętać o tym, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują z PKP Intercity z ulgą 100% w wagonach 2. klasy. Wystarczy pobrać dla nich bilet z tą ulgą.  Starszym dzieciom i młodzieży szkolnej przysługuje ustawowa ulga w wysokości 37% – na podstawie legitymacji szkolnej.

Zniżki dla seniorów i studentów

Bilet Seniora to stała oferta tańszych przejazdów dla każdego, kto ukończył 60 lat. Zniżka 30% obowiązuje na przejazdy w komunikacji krajowej pociągami wszystkich kategorii w 1. i 2. klasie. Aby potwierdzić uprawnienie do zniżki, wystarczy okazać konduktorowi dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i wiek, np. dowód osobisty. Emeryci i renciści, bez względu na wiek mają także prawo do dwóch przejazdów w roku z ulgą ustawową 37% w 2. klasie wszystkich kategorii pociągów w komunikacji krajowej.

Dodaj komentarz